w
googluj

Transparent Image Converter 1.0


Transparent Image Converter to niewielki program do szybkiego i automatycznego tworzenia kanału przezroczystości z wybranego koloru na zdjęciu. To świetna alternatywa dla rozbudowanych programów graficznych, w których uzyskanie podobnego efektu wiąże się z większą ilością działań. Tutaj wystarczy zaznaczyć myszką kolor, który chcemy zamienić na przezroczystość, a następnie suwakiem tolerancję (aby uwzględnić niewielkie zmiany w odcieniu). Efekt końcowy zapisywany jest w formacie PNG z wykorzystaniem warstwy alpha.

Korzystanie z programu zostało dodatkowo ułatwione, dzięki implementacji trybu „przeciągnij i upuść” (drag&drop). Dzięki temu, aby zaimportować interesujące nas zdjęcie do aplikacji, wystarczy fizycznie przeciągnąć je myszką na okienko uruchomionego konwertera. Alternatywą jest klasyczna metoda, polegająca na odnalezieniu pliku w niewielkim eksploratorze, który uruchamiany jest przyciskiem wewnątrz programu. Pobrane zdjęcie wyświetla się w okienku po lewej stronie, na którym myszką zaznaczamy barwę, która ma zostać przekonwertowana na przezroczyste tło. Podgląd wybranego koloru wraz z ze swoją szesnastkową reprezentacją, zapamiętywany jest na dole, natomiast podgląd pliku wyjściowego dostępny jest dopiero po ręcznych naciśnięciu „Preview”, co uwzględnia ustawienia wspomnianego już wcześniej paska tolerancji barwnej.

Powyższe ustawienia można oczywiście wielokrotnie zmieniać, pamiętać należy tylko o ręcznym aktualizowaniu podglądu dedykowanym przyciskiem. Program może znaleźć szerokie zastosowanie wśród osób często wykorzystujących grafiki w tworzonych dokumentach tekstowych lub deweloperów stron internetowych, gdzie przezroczystość obrazków jest często wykorzystywana.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
Transparent Image ConverterTransparent Image Converter 1.0
Wersja stabilna
0.96 MB | 2015-05-13

Ilość pobrań: 155 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
Transparent Image Converter
avatararrow
~Rajesh | 2015.09.15 05:07
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nice application, thank
Transparent Image Converter 1.0