w
googluj

Movavi Photo Editor 6.7.1.0


Movavi Photo Editor to ciekawy edytor graficzny, w którym można kontrolować raczej podstawowe parametry zdjęć i obrazów, ale z wykorzystaniem wielu nowatorskich i wygodnych metod. Program pozwoli nam na wprowadzanie barwnych korekt do fotografii, korzystania z narzędzi przycinania i obracania, możliwość dodawania tekstu oraz usuwania (lub podmieniania) tła, co odbywa się w dużym stopniu w sposób zautomatyzowany. W połączeniu z ciekawym i nowoczesnym interfejsem, aplikacja okazuje się bardzo interesującą propozycją podstawowego edytora zdjęć.

Aby rozpocząć pracę z programem, zacząć należy od wskazania odpowiedniego pliku graficznego do edycji. Można to zrobić przez eksplorator, ale obsługiwana jest także metoda „przeciągnij i upuść” (drag&drop). Na liście obsługiwanych formatów graficznych znajdziemy zdecydowaną większość używanych dziś typów plików, więc nie musimy się obawiać o brak zgodności. Po załadowaniu zdjęcia, główne narzędzia, dość nietypowo, wybieramy wykorzystując do tego duże ikony z prawej strony obszaru roboczego. Również z tej strony pojawiają się dodatkowe narzędzia, nierzadko poprzedzone niewielkim poradnikiem, jak z nich korzystać. Większość funkcji ma standardowe działanie i nie można się tutaj do niczego przyczepić, ale również doszukiwać się pozytywnie zaskakujących opcji.

Można natomiast na to liczyć w przypadku ustawień korekcji barwnej, gdzie znajdziemy bardzo wygodny tryb automatycznej poprawy jakości zdjęcia, jak również w zakładce umożliwiającej wycinanie fragmentów zdjęcia, w tym jego tła. Zastosowano tutaj ciekawe rozwiązanie, które oferowane jest póki co raczej rzadko, a polega na dużej ingerencji automatyki w wycinanie poszczególnych elementów. Działanie użytkownika ogranicza się tutaj do (nawet bardzo niedbałego) wskazania „pędzlem” obszaru, który ma zostać wycięty oraz pozostać na zdjęciu (odpowiednio czerwonym oraz zielonym narzędziem), natomiast reszta działań wykonywana jest już przez odpowiedni algorytm. Naszym zdaniem na potrzeby amatorskie to rozwiązanie sprawdza się świetnie; w większości przypadków jest nieomylne, a przede wszystkim bardzo szybkie i łatwe w użyciu.

Ograniczenia!
Testowa, darmowa edycja programu nie pozwala na zapisywanie edytowanych zdjęć, ale nie jest ograniczona czasowo, więc przed zakupem można swobodnie przetestować wszystkie funkcje aplikacji.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Movavi Photo EditorMovavi Photo Editor 6.7.1.0
Wersja stabilna
60.8 MB | 2020-12-17

Ilość pobrań: 379 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Movavi Photo Editor