w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 231
Wszystkich postów: 904448
Wszystkich tematów: 127567

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6646 dni

HDD Unlock Wizard 4.2


HDD Unlock Wizard to program pozwalający na automatyczne odblokowanie dysków twardych zabezpieczonych sprzętowym hasłem (głównym oraz użytkownika). Umożliwia pracę z produktami wiodących producentów, takich jak Seagate, Western Digital, Maxtor, Toshiba, Fujitsu oraz Samsung, których listę konkretnych obsługiwanych modeli można znaleźć na stronie producenta; obsługiwane są nie tylko typowe desktopowe modele, ale również nośniki wykorzystywane w konsolach Xbox i laptopach (dyski 2.5-calowe).

Jak sugeruje nazwa programu, jego interfejs to kreator, którego obsługa jest bardzo prosta, a ponieważ nie wymaga dodatkowych ustawień, również szybka. W kolejnych krokach konieczne jest jedynie wskazanie dysku, którego odblokowaniem chcemy się zająć (uprzednio program automatycznie przeszukuje listę wszystkich podpiętych do płyty głównej napędów, wyświetlając ich listę, jak również sprawdzając, czy rzeczywiście są to dyski mogące wymagać odblokowania). Kiedy program przystąpi już do pracy, cała zawartość dysku twardego zostanie usunięta i od nowa przeprowadzony zostanie proces jego certyfikacji.

Należy liczyć się z tym, że jest to proces czasochłonny. Producent sugeruje, iż program potrzebuje 25 minut na odblokowanie dysku 80GB, a nie należy zapominać, iż najpopularniejsze obecnie dyski są często nawet ponad 10-krotnie większej pojemności. Wpływ na czas pracy programu mają również parametry dysku; notebookowe napędy działają z wolniejszą prędkością obrotową, co w kontekście wymagań opisywanej aplikacji, zmniejsza ich wydajność.

Ograniczenia!
Program nie jest już dalej rozwijany.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.4 (9 głosów)

Strefa Download programu
HDD Unlock WizardHDD Unlock Wizard 4.2
Wersja stabilna
2.61 MB | 2014-09-08

Ilość pobrań: 3237 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 35

Komentarze (0)
HDD Unlock Wizard