w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 165
Wszystkich postów: 904448
Wszystkich tematów: 127567

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6644 dni

HDD Wipe Tool 2.35 Build 1178


HDD Wipe Tool to bardzo prosty w obsłudze program pozwalający przeprowadzać niskopoziomowe formatowanie dysków twardych (polegające na usunięciu partycji, MBR, danych użytkownika, a następnie ponownej certyfikacji nośnika). Obsługiwane są nie tylko wewnętrzne dyski twarde komputera (również te wykorzystujące LBA-48), ale także zewnętrzne napędy, takie jak przenośne dyski USB lub FireWire, karty pamięci czy pendrive'y. Lista wspieranych producentów dysków obejmuje najpopularniejsze korporacje: Maxtor, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Fujitsu, IBM, Quantum oraz Western Digital.

Aby skorzystać z programu wystarczy upewnić się, iż do komputera podłączony został dysk, który chcemy sformatować, a następnie uruchomić program. Przy starcie aplikacja automatycznie analizuje listę podpiętych napędów i wyświetla je na liście. Należy wybrać interesujący nas nośnik, a następnie przejść do kolejnego kroku kreatora. Mamy w nim możliwość przeanalizowania informacji o dysku (również odczytu danych S.M.A.R.T) oraz przejścia do kolejnego, właściwego już etapu kasowania danych z nośnika. Postęp tego działania prezentowany jest na pasku w dolnej części ekranu, natomiast zapis kolejnych działań w formie logu, wyświetlany jest w głównej części okna.

Nie należy zapominać, iż tego typu proces jest czasochłonny i mocno zależny od pojemności dysku. Producent zapewnia, iż po zastosowaniu HDD Wipe Tool nie będziemy w stanie odzyskać usuniętych danych z dysków, nawet przy pomocy specjalistycznego oprogramowania.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
HDD Wipe ToolHDD Wipe Tool 2.35 Build 1178
Wersja stabilna
0.48 MB | 2014-09-08

Ilość pobrań: 375 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
HDD Wipe Tool
avatararrow
tele02 | 2015.08.23 06:10
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
To darmowe narzędzie HDD Wipe usunie i ponownie potwierdzi SATA, IDE lub SCSI dysku twardego o dowolnym rozmiarze do 281 474 976 710 655 bajtów, także zewnętrznych napędów (przenośnych dysków USB lub FireWire, kart pamięci i pendrive).
HDD Wipe Tool 2.35 Build 1178