w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 200
Wszystkich postów: 904464
Wszystkich tematów: 127572

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6679 dni

Flash Memory Toolkit 2.01


Flash Memory Toolkit to program dedykowany pamięciom przenośnym (pendrive'om oraz kartom pamięci), który pozwala na ich testowanie oraz podstawową obsługę (formatowanie, odzyskiwanie danych, tworzenie kopii zapasowych; w wersji demonstracyjnej niestety nie wszystkie moduły są aktywne). Cechuje się szybką pracą, przyjaznym, czytelnie zorganizowanym interfejsem, dużą ilością odczytywanych danych oraz profesjonalnie przygotowaną, choć raczej krótką, instrukcją obsługi wgraną w program.

Po uruchomieniu programu automatycznie uruchamiana jest pierwsza z zakładek, w której wyświetlane są podstawowe informacje o podłączonym do komputera i wybranym nośniku przenośnym (jego nazwa, pojemność, wykorzystanie pamięci, system plików itp.). Jeśli korzystamy jednocześnie z kilku zewnętrznych pamięci i chcielibyśmy obsłużyć inną, niż wybraną przez program, wystarczy w tym celu użyć rozwijanej listy w górnej części okna lub skorzystać z przycisku odświeżającego ją (nie ma więc konieczności restartowania całej aplikacji). Przełączanie się pomiędzy kolejnymi zakładkami dostępnymi w programie przenosi użytkownika do głównych funkcji: narzędzi związanych z analizą błędów, kopią zapasową danych, odzyskiwaniem ich, testami oraz formatowaniem.

Wygodnym dodatkiem jest znajdujący się w aplikacji przycisk, który umożliwia natychmiastowe wykonanie zrzutu ekranu prezentowanych danych i zapisanie go do formatu PNG. Jest to świetne rozwiązanie w sytuacji, kiedy wykorzystujemy program do testów, które później chcielibyśmy analizować na przykład na forum; ułatwienie wykonania zrzutu jest więc tym bardziej pomocne.

Ograniczenia!
Wersja demonstracyjna nie daje dostępu do wszystkich możliwości programu (na przykład niskopoziomowego testu zapisu oraz pełnego formatowania), z drugiej jednak strony jej zaletą jest brak ograniczenia czasowego.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Flash Memory ToolkitFlash Memory Toolkit 2.01
Wersja stabilna
0.95 MB | 2014-09-08

Ilość pobrań: 278 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
Flash Memory Toolkit
avatararrow
~sonicja | 2017.02.09 13:40
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo prosty w obsłudze program. Przydatny jeżeli chcemy szybko sprawdzić swoje dyski zewnętrzne (nie dyski twarde). Szybkość zapisu i odczytu - jeżeli formatujemy z programu jest szybsza jeżeli formatujemy zewnętrznym programem jest o wiele mniejsza (dziwne zachowanie - optymalizacja w programie ?). Ogólnie bardzo przyjemny.
Flash Memory Toolkit 2.01