w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 184
Wszystkich postów: 904448
Wszystkich tematów: 127567

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6644 dni
pl

MultiHasher 2.8.2


MultiHasher to program pozwalający w szybko obliczać sumy kontrolne plików i programów (obsługiwane są standardy CRC32, MD5, RIPEMD-160, SHA-1, SHA-256, SHA-384 oraz SHA-512). Jest to narzędzie bardzo elastyczne, ponieważ daje użytkownikowi możliwość dostosowywania zarówno samego interfejsu pod kątem rozmieszczenia elementów, jak i indywidualnego obliczania wybranych "haszy" dla wybranych plików. Obliczenia mogą być również anulowane w trakcie, co może okazać się szczególnie przydatne dla dużych objętościowo plików (choć program działa sprawnie, same obliczenia są dosyć czasochłonne, oczywiście zależnie od szybkości podzespołów komputera).

Aby obliczyć sumę kontrolną jakiegoś dokumentu lub aplikacji, aby zweryfikować jej poprawność, należy zaimportować ją do programu; skorzystać można z dostępnego kreatora (wystarczy wskazanie skrótu do aplikacji z pulpitu lub wybranie folderu przez eksplorator) lub obsługiwanej metody "przeciągnij i upuść" (drag and drop), w przypadku której użytkownik może jednocześnie zaimportować kilka plików. Import automatycznie ustawia kolejne pliki w kolejce, co prezentuje w głównym oknie lista. Na tym etapie dobrze będzie wybrać sumy kontrolne, których obliczeniem jesteśmy zainteresowani (można robić to niezależnie dla każdego dokumentu lub zaznaczyć wszystkie, aby ustawienie było takie samo dla wszystkich plików).

Kiedy sumy zostaną już wygenerowane, możemy przeglądać je w oknie wynikowym w programie. Podobnie, jak w przypadku ustawień, nie musimy tutaj korzystać z listy wszystkich obliczonych sum, ale przeglądać informacje tylko o jednym pliku na raz, co osiągniemy klikając na odpowiednie pozycje na liście. W każdej chwili sumy można przeliczać ponownie (na przykład wybierając inny zestaw oczekiwanych wyników).

Spolszczenie!
Instalator jest anglojęzyczny, jednak program automatycznie uruchamiany jest w języku polskim.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (7 głosów)

Strefa Download programu
MultiHasherMultiHasher 2.8.2
Wersja stabilna
2.4 MB | 2016-03-02
przejdź
MultiHasher Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 163 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
MultiHasher