w
googluj

Geo-Tag Mapper 1.1


Geo-Tag Mapper to bardzo prosta aplikacja, która pozwala na szybkie przeanalizowanie zbioru fotografii pod kątem znaczników lokalizacyjnych i wyświetlenie ich na mapie świata.

Działanie programu zostało zoptymalizowane pod kątem wygody obsługi przez początkującego użytkownika. Po uruchomieniu aplikacji wystarczy rozpoczęcie pracy przyciskiem start. Program poprosi o wskazanie ścieżki, w której znajdują się zdjęcia, których analizą chcemy się zająć. Producent nie nałożył ograniczenia rozmiaru wybranego folderu, przez co możemy wybrać dowolnie liczny zbiór. Następnie, niezależnie od formatu zdjęć, Geo-Tag Mapper przeszuka pliki wyszukując w nich współrzędnych GPS, które do zdjęć dograł aparat lub dopisał je użytkownik w procesie postprodukcji. Krótką informację o tym ile fotografii zawierało informację o lokalizacji, program wyświetli w dolnej części okna.

Po przeprowadzeniu procesu analizy, program włącza większe okno, w którym wyświetlona zostanie mapa świata. Automatycznie wszystkie zdjęcia, które zawierały w sobie tagi lokalizacyjne zostają umieszczone na ekranie w miejscach, w których zostały wykonane, co zostaje zaznaczone odpowiednim symbolem. Dodatkowo dla wygody użytkownika mapę można dowolnie przesuwać, obracać i powiększać, bardzo podobnie, jak ma to miejsce na przykład w internetowych serwisach udostępniających interaktywne mapy świata.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Geo-Tag MapperGeo-Tag Mapper 1.1
Wersja stabilna
26.94 MB | 2014-06-23

Ilość pobrań: 1016 | W tym miesiącu: 20 | W poprzednim miesiącu: 20

Komentarze (0)
Geo-Tag Mapper