w
googluj

Fragment 1.4.4.1


Fragment to przeglądarka fotografii i animacji w formacie GIF, bazująca na minimalistycznym wyglądzie i możliwie wygodnej obsłudze przy pomocy myszy. Pozwala na łatwe przeglądanie pojedynczych zdjęć, ale także całych folderów, które, aby wyświetlić, wystarczy metodą "drag and drop" przeciągnąć na okno programu. Ponieważ Fragment bazuje w dużej mierze na gotowych modułach opartych na licencji open-source, kolejne edycje programu ukazują się dość często, szybko zwiększając jego funkcjonalność.

Producent programu położył duży nacisk na komfort i intuicyjność użytkowania aplikacji. Zaimportowane zdjęcia od razu wyświetlane są w zmaksymalizowanej formie, a kolejne pozycje pokazywane na osi czasu w górnej części okna. Oś można dowolnie powiększać lub nawet ukryć, aby nie zasłaniała aktualnie wyświetlanej grafiki. Oglądaną fotografię można kontrolować za pomocą myszy oraz klawiatury. Klawiatura służy przełączaniu kolejnych plików, natomiast przy pomocy rolki przewijania myszy możliwe jest powiększanie zdjęć oraz ich przesuwanie po ekranie.

Funkcjonalność programu została rozszerzona przez niewielkie menu kontekstowe, z którego możemy skorzystać klikając prawym przyciskiem myszy na fotografii, którą w danej chwili wyświetla program. Znajdziemy w nim możliwość wyświetlenia pliku przez inny graficzny program zainstalowany na komputerze oraz opcję publikacji fotografii w serwisie społecznościowym Facebook.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
FragmentFragment 1.4.4.1
Wersja stabilna
19.26 MB | 2014-03-15

Ilość pobrań: 312 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Fragment