w
googluj
pl

Free PDF Protector 4dots 3.0


Free PDF Protector 4dots to program służący do zabezpieczania dokumentów PDF za pomocą haseł i szyfrowania. W aplikacji można stosować hasła użytkownika, które zabezpieczają pliki PDF przed otwieraniem ich przez niepowołane osoby, a także wdrażać hasła właściciela, kontrolujące uprawnienia związane z drukowaniem, dodawaniem komentarzy, wypełnianiem pól formularzy, kopiowaniem zawartości, modyfikowaniem dokumentu PDF itd. W obu wypadkach pliki PDF zostają zakodowane przy pomocy 40 lub 128 bitowego algorytmu szyfrującego (twórcy aplikacji nie podają nazwy algorytmu). Aplikacja obsługuje przetwarzanie wsadowe, dzięki czemu zabezpieczenia mogą być przydzielane do dużej liczby PDF-ów w pojedynczym zadaniu. Dodatkowo w programie możliwe jest także tworzenie lub zmienianie metadanych PDF - podawanie informacji o autorze, tytule i temacie dokumentu PDF, a także ustalanie słów kluczowych. Narzędzie nie wymaga wsparcia ze strony dodatkowych programów służących do obsługi plików PDF (np. Adobe Reader).

Lista robocza programu zawiera podstawowe informacje o umieszczonych w niej plikach PDF - wyświetlane są ich nazwy, rozmiary, daty modyfikacji oraz ścieżki. Aplikacja pozwala na dodawanie do swojego obszaru roboczego wielu plików PDF jednocześnie, można również wczytywać katalogi (i obecne w nich podkatalogi) zawierające całą kolekcję dokumentów tego typu. Dostępne jest także przenoszenie PDF-ów z okna Eksploratora Windows do listy operacyjnej programu za pomocą metody przeciągnij i upuść. Narzędzie integruje się z Eksploratorem, pozwalając na szybkie zabezpieczanie plików PDF poprzez jego menu kontekstowe. W aplikacji wybierzemy również folder docelowy, w którym zostaną zapisane chronione dokumenty.

Interfejs graficzny programu posiada dość standardowy wygląd, typowy dla aplikacji użytkowej. Mniej zaawansowane informatycznie osoby nie powinny mieć żadnych problemów z obsługą narzędzia. W przypadku napotkania jakichkolwiek trudności, można zapoznać się z plikiem pomocy wbudowanym w aplikację albo odwiedzić stronę jej twórców, w której można znaleźć kilka przydatnych informacji (dostępnych w języku angielskim).

Uwaga!
Polska wersja językowa nie jest do końca kompletna.
Instalator aplikacji oferuje także dodatkowe programy, które mogą wpływać na silnik wyszukiwania i stronę główną przeglądarki internetowej, przekierowując użytkownika do witryn z reklamami itp. Instalacji zewnętrznych programów można uniknąć - wystarczy wybrać funkcję Custom Setup w instalatorze Free PDF Protector 4dots i odznaczyć związane z nią opcje. Później, w następnych oknach z ofertami dodatkowych programów, należy jeszcze użyć dwukrotnie przycisku Decline.

Ograniczenia!
Według producenta, z wersji Trial można korzystać przez okres 30 dni, później konieczne staje się nabycie płatnej licencji na pełną wersję aplikacji. Te informacje nie są do końca pewne, ponieważ zostały umieszczone jedynie w pliku pomocy programu. Faktyczne ograniczenie wersji próbnej to brak możliwości zabezpieczenia więcej jak 3 dokumentów PDF w pojedynczym zadaniu. Pełne wydanie aplikacji można zakupić za pomocą witryny producenta (prawdopodobnie niezbędny jest kontakt e-mail itp., ponieważ strona sklepu wydaje się nie działać prawidłowo).

Wymagania!
Wymagane są biblioteki .NET Framework w wersji 2.0 lub wyższej.
Warto posiadać przynajmniej 2 GB pamięci RAM - program ma na nią znaczne zapotrzebowanie, zwłaszcza gdy przetwarza dużą liczbę plików PDF albo PDF-y o większych rozmiarach.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Free PDF Protector 4dotsFree PDF Protector 4dots 3.0
Wersja stabilna
8.74 MB | 2014-08-23

Ilość pobrań: 1390 | W tym miesiącu: 13 | W poprzednim miesiącu: 15

Komentarze (1)
Free PDF Protector 4dots
avatararrow
~x | 2014.08.23 18:13
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ta nazwa to oszustwo. Jak free, jak trial?
Free PDF Protector 4dots 3.0