w
googluj

east-tec InvisibleSecrets 4.8


east-tec InvisibleSecrets to program przeznaczony do szyfrowania poufnych danych oraz ukrywania ich w innych plikach (tzw. steganografia). Aplikacja pozwala na skorzystanie z silnych algorytmów kryptograficznych, dzięki którym można zakodować cenne pliki i foldery, chroniąc je przed dostępem niepowołanych osób. Dostęp do naszych danych zostaje zabezpieczony za pomocą hasła, istnieje możliwość skorzystania z klawiatury wirtualnej, która zapobiegnie jego przechwyceniu przez keyloggery. East-Tec InvisibleSecrets wyposażono w menadżer i generator haseł, moduł bezpowrotnego niszczenia plików i katalogów, funkcję blokującą uruchamianie wybranych aplikacji i wyłączającą ich wyświetlanie w Menu Start, a także w listę CryptBoard, w której gromadzimy dane przeznaczone do późniejszego zaszyfrowania, ukrycia czy np. zniszczenia. Program pozwala na bezpieczny transfer haseł pomiędzy dwoma adresami IP (za pomocą szyfrowanego połączenia). Możliwe jest skorzystanie z modułu tworzenia plików wykonywalnych lub archiwów ZIP zawierających zaszyfrowaną zawartość, która zostanie odkodowana po ich otwarciu i podaniu właściwego hasła. Dzięki tej funkcji, odbiorca danych nie musi uruchamiać programu lub instalować go na swoim dysku twardym. Aplikacja jest w stanie działać w trybie ukrycia, mało doświadczeni użytkownicy raczej nie zorientują się, że korzystamy z East-Tec InvisibleSecrets. Zabezpieczone dane można zapisywać na dyskach twardych (wewnętrznych i zewnętrznych), dyskach SSD, płytach CD/DVD/Blu-Ray, dyskietkach, pendrive’ach, kartach pamięci, urządzeniach mobilnych z pamięcią Flash, a także wysyłać je za pomocą opcji wbudowanych w program na skrzynkę e-mail oraz serwer FTP. Dostępne są również funkcje pozwalające na odszyfrowanie danych, które wcześniej zakodowano w East-Tec InvisibleSecrets (dostęp do nich nie będzie już chroniony hasłem oraz nie będą one szyfrowane), a także na odwrócenie steganografii wykonanej w programie i wyodrębnienie plików ukrytych w innych plikach. Program wspiera następujące systemy plików: NTFS, exFAT, FAT32, FAT16, FAT12.

Główne możliwości aplikacji:

• szyfrowanie przy pomocy algorytmów kryptograficznych AES 256 Rijndael, Twofish, RC 4, Cast128, GOST, Diamond 2, Sapphire 2, Blowfish,

• ukrywanie danych (także zaszyfrowanych) w pozornie niewinnych plikach JPEG, PNG, BMP, WAV oraz HTML, steganografia danych w plikach graficznych i w pliku WAV opiera się na metodzie modyfikacji najmniej znaczącego bitu,

• deszyfrowanie oraz odwracanie procesu steganografii (działa jedynie w wypadku plików zakodowanych lub ukrytych steganograficznie przy pomocy East-Tec InvisibleSecrets),

• menadżer haseł wraz z ich generatorem – można tworzyć listy zawierające hasła i loginy do rozmaitych aplikacji lub witryn internetowych, zarządzać tymi listami, a także w łatwy sposób kontrolować dane uwierzytelniające w nich umieszczone. Dostęp do wszystkich haseł jest zabezpieczony przy pomocy pojedynczego hasła głównego. Generator pozwala na tworzenie losowych haseł o dowolnej długości, zawierających wielkie i małe litery, liczby, znaki specjalne oraz wszystkie pozostałe znaki, które znajdują się w tablicy znaków Windows.

• bezpieczne przesyłanie haseł przez Internet – hasło jest wysyłane z adresu IP odbiorcy na adres IP nadawcy poprzez szyfrowane połączenie, program wymaga podania publicznego IP odbiorcy,

• moduł odpowiedzialny za tworzenie plików wykonywalnych i archiwów ZIP z zaszyfrowanych danych. Aby uzyskać dostęp do danych zawartych w takich plikach i archiwach, wystarczy podać odpowiednie hasło przy ich otwieraniu. Uruchamianie lub instalowanie East-Tec InvisibleSecrets nie jest w takim wypadku konieczne.

• możliwość szybkiej wysyłki e-maili z zaszyfrowanymi danymi oraz plikami EXE i archiwami zawierającymi zakodowaną zawartość,

• niszczarka plików i folderów – program kasuje dane i w wielu cyklach nadpisuje przestrzeń dyskową, w której mogą znajdować się pozostałości plików. Narzędzia służące do odzyskiwania danych będą miały znaczne trudności z odzyskaniem wymazanych w ten sposób danych. Standard nadpisujący to DoD 5220.22-M (tylko 3 cykle – właściwie nie jest to niszczenie w pełni skuteczne), poza tym użytkownik może także określić własną liczbę cykli nadpisywania.

• niszczenie prywatnych śladów pozostawianych w Internecie – wymazywanie odnosi się jedynie do przeglądarki Internet Explorer i obejmuje dane w pamięci cache, ciasteczka, historię autouzupełniania, historię ostatnio używanych dokumentów i otwieranych aplikacji oraz historię odwiedzanych witryn.

• narzędzie pozwala na blokowanie uruchamiania wybranych programów, można także wyłączyć wyświetlanie skrótów aplikacji w Menu Start. Programy zostają zabezpieczone hasłem. W wypadku, gdy ustawiliśmy brak wyświetlania określonych programów w menu startowym i przez to ciężko jest nam je otworzyć, możemy skorzystać ze skrótu klawiaturowego, wywołującego listę blokowanych aplikacji. Posiada ona funkcję pozwalającą na uruchamianie znajdujących się w niej programów po podaniu właściwych haseł.

• lista CryptBoard – ułatwia grupowanie danych, które mamy zamiar później zaszyfrować, stworzyć z nich plik EXE lub archiwum, ukryć w innych plikach albo zniszczyć. Podczas każdej z tych operacji można posłużyć się listą CryptBoard i szybko wczytać z niej określone pliki i katalogi.

• wirtualna klawiatura – chroni przed keyloggerami, które przechwytują sygnały realnej klawiatury przy wprowadzaniu haseł,

• tryb ukrycia – po wybraniu tej opcji program nie będzie widoczny w Menu Start i w Eksploratorze Windows (znika m.in. plik wykonywalny narzędzia, ale folder instalacyjny oraz niektóre pliki pozostają). Dodatkowo można również zrezygnować z wyświetlania ikonki aplikacji w zasobniku systemowym Windows, jednak połączenie tych dwóch opcji może doprowadzić do poważnych problemów z przywróceniem najważniejszych okien programu. W razie kłopotów, należy przeinstalować program lub naprawić go za pomocą pliku UNWISE, który można znaleźć w folderze instalacyjnym East-Tec InvisibleSecrets.

Szata graficzna aplikacji została wykonana na przyzwoitym poziomie. Obsługa programu nie jest zbyt trudna i powinni z nią sobie poradzić także mniej zaawansowani użytkownicy. W razie trudności w opanowaniu licznych funkcji aplikacji, możemy skorzystać z rozbudowanej pomocy, dostępnej online w witrynie producenta.

Uwaga!
Program działa również w systemach Windows Server 2003 i 2008.

Ograniczenia!
Wersja Trial przez okres 15 dni oferuje niemal pełną funkcjonalność płatnej wersji East-Tec InvisibleSecrets. Jedynym mankamentem trialu jest ograniczenie długości niektórych haseł do 5 znaków. Gdy minie okres testowy, użytkownik może zakupić pełną wersję programu za pośrednictwem witryny producenta.

Wymagania!
Program w trakcie instalacji może wymagać restartu systemu.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
east-tec InvisibleSecretseast-tec InvisibleSecrets 4.8
Wersja stabilna
3.6 MB | 2014-01-18

Ilość pobrań: 303 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
east-tec InvisibleSecrets