w
googluj

Free File Camouflage 1.25


Free File Camouflage to bezpłatne narzędzie umożliwiające zabezpieczanie plików przed niepowołanym dostępem. Działanie programu jest dosyć nietypowe - dane są szyfrowanie za pomocą algorytmu AES, a następnie ukrywane w obrębie wcześniej wskazanego pliku JPEG. Tak zmodyfikowanie zdjęcie nie różni się od oryginału niczym oprócz rozmiaru - wyświetlane jest poprawnie we wszystkich przeglądarkach graficznych. Kamuflaż może okazać się więc bardzo skuteczny w podstawowych zastosowaniach, nie wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych.

Aplikacja została wyposażona w przyjazny interfejs użytkownika, podzielony na dwie karty - na pierwszej z nich mamy możliwość ukrycia pliku, na drugiej natomiast przywrócimy wcześniej zaszyfrowane dane. Do przeprowadzenia operacji kamuflażu wystarczające jest wskazanie ukrywanego pliku, folderu docelowego oraz zdjęcia, które będzie wykorzystane jako nośnik informacji. Opcjonalnie możemy również wpisać hasło dostępu - bez niego odczytanie danych będzie niemożliwe. Na uwagę zasługują również dodatkowe funkcje programu. Szczególnie przydatna może okazać się integracja z menu kontekstowym Eksploratora Windows. Po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na dowolny plik, otrzymamy możliwość błyskawicznego zaszyfrowania/odszyfrowania danych.

Free File Camouflage nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym. Aby skorzystać z programu, wystarczy rozpakować archiwum ZIP w dowolnej lokalizacji na dysku twardym lub na zewnętrznym nośniku (na przykład pamięci USB).

Ograniczenia!
Produkt jest licencjonowany na zasadach donationware/bundleware. Oznacza to, że przed skorzystaniem z pełnej wersji aplikacji należy zainstalować oprogramowanie sponsorowane lub też dokonać donacji na rzecz producenta.

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework w wersji 3.5 lub wyższej.

Licencja: Adware (darmowa z funkcją wyświetlania reklam)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Free File CamouflageFree File Camouflage 1.25
Wersja stabilna
0.13 MB | 2014-11-04

Ilość pobrań: 382 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Free File Camouflage