w
googluj
pl

Doro PDF Writer 2.22


Doro PDF Writer to wirtualna drukarka pozwalająca na tworzenie dokumentów w formacie PDF. Program umożliwia konwertowanie plików za pomocą dowolnego oprogramowania posiadającego opcję wydruku - przeglądarek internetowych, edytorów tekstowych i graficznych, pakietów do prowadzenia firmy i innych narzędzi. Aplikacja wyróżnia się przyjaznym interfejsem użytkownika, bezproblemowym działaniem oraz wysoką uniwersalnością (pracuje z niemal wszystkim edycjami systemu Windows, w tym także z wersjami z serii 9x).

Obsługa narzędzia jest bardzo prosta - wystarczy w panelu ustawień wydruku zaznaczyć Doro PDF Writer jako domyślne urządzenie. Po chwili zostanie otworzone okno, w który możemy podać nazwę pliku, docelową lokalizację i dane opisowe (tytuł, temat, słowa kluczowe, autor, producent). Ważną cechą aplikacji jest możliwość ochrony stworzonych dokumentów. Program zabezpiecza pliki hasłem pełnego/ograniczonego dostępu i 128-bitowym szyfrowaniem oraz pozwala na nałożenie podstawowych limitów (blokada "kopiuj i wklej", blokada drukowania). Po zakończeniu zapisu można otworzyć domyślny czytnik PDF.

W katalogu instalacyjnym (typowo jest to Program Files) znajduje się dodatkowy plik konfiguracyjny o nazwie "Doro.ini". Znajdziemy w nim kilka kolejnych opcji, odpowiedzialnych za: tryb zapisywania (nadpisywanie plików, łączenie, zmiana nazwy), przypisywanie domyślnych wartości do pól opisowych, pokazywanie pełnego interfejsu, poziom kompresji grafik, pracę w trybie "cichym" (bez komunikatów o błędach), zmianę wersji PDF a nawet zapisywanie plików w innych formatach (JPEG, PNG, TIFF).

Doro PDF Writer jest dostępny bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Narzędzie może być używane w zastosowaniach niekomercyjnych i komercyjnych. Program wyposażony jest ponadto w mechanizm automatycznych aktualizacji. Na oficjalnej stronie projektu znajdziemy krótką instrukcję obsługi w postaci prezentacji wideo.

Spolszczenie!
Spolszczenie interfejsu jest ustawiane automatycznie na podstawie ustawień językowych systemu operacyjnego.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (18 głosów)

Strefa Download programu
Doro PDF WriterDoro PDF Writer 2.22
Wersja stabilna
28.36 MB | 2024-03-15

Ilość pobrań: 1910 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (1)
Doro PDF Writer
avatararrow
~MS | 2016.02.20 23:49
5 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zainstalowałem w win 10 i śmiga lepiej niż wbudowany w 10 print to pdf, plik zapisany z tego samego .jpg też zajmuje 2 razy mniej miejsca na HDD. Polecam.
Doro PDF Writer 2.07