w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 254
Wszystkich postów: 904442
Wszystkich tematów: 127562

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6652 dni
pl

Clavier+ 10.8.4


Clavier+ to darmowy program do tworzenia globalnych skrótów klawiaturowych. Dzięki tak zdefiniowanym ułatwieniom możliwe jest znacznie przyspieszenie pracy na komputerze - uruchamianie wybranych aplikacji, otwieranie stron internetowych lub wklejanie specyficznych znaków staje się bardziej płynne i nie zabiera cennego czasu.

Obsługa aplikacji sprowadza się do kilku prostych czynności. Wystarczy wybrać operację przypisaną do skrótu i wcisnąć kombinację klawiszy. Opcjonalnie można specyfikować przełączniki i stan okna (normalny, zminimalizowany, zmaksymalizowany). Dla lepszej identyfikacji skrótów można również dostosować stan kontrolek Caps Lock, Num Lock i Scroll Lock i od niego uzależnić wykonywanie działań. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników przydatne mogą być inne opcje, takie jak symulowanie działań myszy czy uruchamianie skryptów. Co istotne, każdy stworzony skrót można w dowolnym momencie edytować lub usunąć.

Po dokonaniu konfiguracji, program działa w tle. Istnieje także możliwość obsługi za pomocą zasobnika systemowego (obok zegara). W przypadku korzystania z Clavier+ na wielu komputerach, producent przygotował opcję eksportu i importu list skrótów. Dzięki tej funkcjonalności i niewielkiemu rozmiarowi program zyskuje na mobilności - skopiowanie go na przenośny dysk nie stanowi problemu.

Clavier+ jest całkowicie darmowy, zarówno do użytku niekomercyjnego jak i komercyjnego. Narzędzie posiada otwarty kod źródłowy oraz wersje kompatybilne z najnowszymi systemami operacyjnymi z rodziny Windows. Do dyspozycji użytkownika dostępny jest również rozbudowany plik pomocy, opisujący niemal każdy aspekt działania aplikacji. Znajdują się w nim między innymi instrukcje w jaki sposób stworzyć skróty klawiaturowe pozwalające na sterowanie przeglądarką internetową, odtwarzaczem muzycznym czy regulacją głośności. Narzędzie w najnowszych wspiera system kodowania znaków Unicode. Interfejs dostępny w angielskiej wersji językowej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (9 głosów)

Strefa Download programu
Clavier+Clavier+ 10.8.4
Wersja stabilna
1.43 MB | 2020-02-23

Ilość pobrań: 5791 | W tym miesiącu: 65 | W poprzednim miesiącu: 97

Komentarze (1)
Clavier+
avatararrow
~Ryn | 2011.06.21 09:34
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Mnie się podoba, duże możliwości.