w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 184
Wszystkich postów: 904442
Wszystkich tematów: 127562

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6653 dni

SlimCleaner 4.1.0.0


SlimCleaner - program do oczyszczenia dysku twardego ze zbędnych danych. Aplikacja posiada szereg odrębnych modułów, umożliwiających nie tylko zwiększenie ilości wolnego miejsca na poszczególnych partycjach, ale również usprawnienie działania systemu operacyjnego i zwiększenie jego bezpieczeństwa. Wśród dostępnych podzespołów znajdują się:

• Narzędzie usuwające pliki tymczasowe i dane popularnych aplikacji: logi, zrzuty pamięci, historia otwieranych dokumentów, cache fontów, dane Prefetch, kolejność katalogów w Menu Start, pliki przeglądarek internetowych i wiele innych.

• Moduł optymalizujący uruchamiane wraz ze startem systemu usługi i programy. Unikalną cechą jest wyświetlanie informacji na temat bezpieczeństwa wszystkich zainstalowanych na komputerze aplikacji. SlimCleaner opiera swoje statystyki na ocenach społeczności - każdy użytkownik może ocenić oprogramowanie i opatrzyć je stosownym komentarzem. Oprócz tego możliwy jest podgląd wyników skanowania pliku w popularnych antywirusach i wysłanie plików do analizy.

• Proste narzędzie pozwalające na usunięcie zbędnych aplikacji i wybranych aktualizacji systemu Windows.

• Dodatek pozwalający na bezpieczne usunięcie wybranych plików i katalogów z dysku twardego. Do wyboru są cztery rodzaje nadpisywania danych (szybkie, bezpieczne, dokładne, metoda Guttmana) - charakteryzują się różnym czasem trwania operacji i późniejszą możliwością odczytania danych przez specjalistę.

• Moduł zbierający logi dotyczące oprogramowania znajdującego się na komputerze (autostart, paski narzędziowe w przeglądarkach internetowych, ActiveX, BHO). Oprócz wyświetlania wspomnianych ocen innych użytkowników aplikacji, pozwala na zapisanie wygenerowanych raportów do pliku, na przykład w celu późniejszego wklejenia informacji na forum specjalizujące się w wykrywaniu zagrożeń bezpieczeństwa i pomocy w ich usuwaniu.

• Narzędzie pozwalające na błyskawiczny dostęp do najczęściej używanych opcji konfiguracyjnych systemu operacyjnego (Windows Update, Centrum Bezpieczeństwa, Panel Sterowania, zarządzanie usługami, konta użytkowników, informacje o systemie, przywracanie kopii zapasowych, edytor rejestru, podgląd zdarzeń i inne).

Program posiada również prosty terminarz, dzięki któremu możliwe jest uruchomienie okresowego skanowania w poszukiwaniu plików tymczasowych. Ciekawą opcją jest także kopiowanie aplikacji na dysk USB - wystarczy nacisnąć przycisk "Install Portable Version..." w panelu konfiguracji. Co więcej, SlimCleaner integruje się z interfejsem systemu operacyjnego, pozwalając na błyskawiczne uruchomienie czyszczenia dysku z plików tymczasowych lub włączenie wybranego modułu.

Aplikacja jest całkowicie darmowa (licencja freeware). Działa przy tym bezproblemowo na wszystkich najnowszych systemach operacyjnych z rodziny Windows (począwszy od wersji 2000). Program posiada ponadto opcję automatycznej aktualizacji oraz przystępnie napisaną dokumentację, wyjaśniającą tajniki obsługi. Na witrynie producenta dostępne są również poradniki wideo.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (7 głosów)

Strefa Download programu
SlimCleanerSlimCleaner 4.1.0.0
Wersja stabilna
1.14 MB | 2018-12-11

Ilość pobrań: 3227 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (2)
SlimCleaner
avatararrow
~wacio | 2011.08.13 04:24
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
wali windowsa po kolei.Musialem po nim poprawiac Programami advanced 4 revo unistalerem i aus logits registry cleanerem. Odradzam ten bubel.
avatararrow
~Rysiek | 2011.07.03 12:05
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Coś godnego uwagi i nie nazywa się CCleaner :)