w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 296
Wszystkich postów: 904367
Wszystkich tematów: 127543

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6569 dni

USB Flash Drives Control 4.1.0.0


USB Flash Drives Control – niewielkie i proste w użyciu narzędzie, które pozwoli kontrolować korzystanie z nośników USB na naszym komputerze.

Program umożliwia ograniczanie korzystania z dysków USB, jak np. pendrive. Czynność ta ma rozmaite zastosowania – pomoże nam zarówno chronić nasze dane przed niepowołanymi osobami, jak również poprawić bezpieczeństwo komputera. Złośliwe oprogramowanie bowiem często przenoszone na nośnikach danych flash i korzystanie z przenośnych dysków niewiadomego pochodzenia może wyrządzić szkody. Zwłaszcza, jeżeli z takich urządzeń na naszym komputerze korzystają osoby nieświadome zagrożenia.

Sterowanie programem odbywa się z poziomu zasobnika systemowego i nie powinno sprawić problemu nawet najmniej zaawansowanym użytkownikom. Wystarczy bowiem wybrać jeden spośród kilku poziomów zabezpieczeń, jakie oferuje program:

• Enable USB Flash Drives – jest to domyślne ustawienie systemu Windows. Nośniki USB mają pełną funkcjonalność.

• Dissalow Execute – to ustawienie blokuje wszystkie pliki wykonywalne, obecne na nośnikach. Wybranie tej opcji to rozsądny wybór, jeżeli chcemy korzystać z urządzeń USB dość swobodnie i jednocześnie uchronić się przed niebezpiecznym oprogramowaniem, takim jak robaki, rootkity czy trojany. W tym ustawieniu wyłączona jest opcja autostartu, która także wykorzystuje pliki wykonywalne. Tryb Dissalow Execute dostępny jest tylko w Windows 7.

• Read Only Mode – tryb tylko do odczytu. Po wybraniu tej opcji możemy odczytywać dane z pendrive’a, lecz nie będziemy mieli możliwości zapisania na nim czegokolwiek.

• Disable USB Flash Drives – wybranie tej funkcji powoduje całkowite zablokowanie pamięci USB dla komputera.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (7 głosów)

Strefa Download programu
USB Flash Drives ControlUSB Flash Drives Control 4.1.0.0
Wersja stabilna
0.11 MB | 2016-10-07

Ilość pobrań: 4610 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
USB Flash Drives Control
avatararrow
~Alek | 2011.11.29 14:50
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bawił się ktoś tym programikiem? bezpieczne to jest?