w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 201
Wszystkich postów: 904443
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6656 dni
pl

AppCleaner 3.3


AppCleaner to przyjazne narzędzie do czyszczenia śladów pozostawianych przez oprogramowanie i system Windows. Program pozwala na zaoszczędzenie miejsca na dysku twardym oraz zoptymalizowanie funkcjonowania istotnych składników systemu operacyjnego.

Obsługa narzędzia jest bardzo prosta, głównie za sprawą dobrze przemyślanego interfejsu. Podczas analizy, o postępie jesteśmy informowani paskami procentowymi. Po zakończeniu wstępnych operacji mamy możliwość zapoznania się ze szczegółowymi informacjami, takimi jak: rozmiar plików, ilość pozycji, lokalizacja. Lista jest podatna na sortowanie, a dodatkowym ułatwieniem może być prosta wyszukiwarka. Moduł czyszczenia został podzielony na karty. Znajdziemy wśród nich:

• Oprogramowanie
Zasadniczym zadaniem programu jest czyszczenie danych tymczasowych pozostawianych przez oprogramowanie zainstalowane na komputerze. Lista została podzielona na kategorie: Windows, Internet, narzędzia systemowe, multimedia i inne. W sumie znajdziemy na niej kilkaset pozycji, zarówno popularnych jak i bardziej egzotycznych.

• Przeglądarki internetowe
Ważną cechą AppCleanera jest możliwość usunięcia prywatnych danych, powstałych podczas przeglądania stron internetowych. Program współpracuje z najpopularniejszymi narzędziami w tej kategorii: Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer i Opera. W prosty sposób możemy pozbyć się: ciasteczek, historii pobieranych plików, historii przeglądania, danych logowania, zapisanych danych formularzy, informacji o sesji, właściwości stron, kopii zapasowych, zrzutów pamięci, logów, ustawień, plików tymczasowych czy statystyk użytkowania.

• Rejestr
Program posiada silnik skanujący zawartość rejestru systemowego i wykrywający nieaktywne wpisy. Ta podstawowa dla systemu baza danych traci aktualność na skutek usuwania oprogramowania czy też przenoszenia danych do innych lokalizacji. Za pomocą modułu wykryjemy nieaktualne ścieżki aplikacji oraz niepotrzebne wpisy dotyczące czcionek, plików pomocy, instalatorów, CLSID, rozszerzeń, współdzielonych bibliotek DLL, MUI Cache, autostartu, usług, zdarzeń dźwiękowych czy deinstalatorów.

• System Windows
Aplikacja potrafi oczyścić system operacyjny z niepotrzebnych danych, takich jak: zrzuty pamięci, pliki fragmentów Chkdsk, nieużywane skróty Pulpitu/Menu Start, DNS cache, raporty błędów, pliki logów, historia wykonywanych operacji, bufor miniatur/okien/powiadomień/kolejności, dane Prefetch.

AppCleaner posiada kilka dodatkowych narzędzi. Znajdziemy wśród nich funkcjonalny moduł do usuwania oprogramowania. Kolejne ciekawe możliwości do zarządzanie wpisami autostartu (pozycje zapisane w rejestrze i odpowiednich katalogach użytkownika) i usuwanie zrzutów stanu systemu operacyjnego (za ich pomocą można przywrócić komputer do poprzedniej konfiguracji).

Program oferuje także zestaw niezbędnych opcji konfiguracyjnych. Możemy wybrać metody usuwania plików i czyszczenia wolnej przestrzeni. W łatwy sposób zignorujemy wybrane pliki bądź dodamy pozycje, które nie są standardowo obsługiwane przez filtry programu.

Spolszczenie!
Spolszczenie interfejsu powinno zostać ustawione automatycznie. Jeśli to nie nastąpi, należy przejść do karty Options, a następnie w polu Language wybrać pozycję "Polish (Polski)".

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (5 głosów)

Strefa Download programu
AppCleanerAppCleaner 3.3
Wersja stabilna
1.05 MB | 2019-06-24
przejdź
AppCleaner Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 1109 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (3)
AppCleaner
avatararrow
~Krzysztof | 2014.11.28 18:30
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo dobrze wymiata.Jest ostatnim programem uruchomianym na moim lapku przed jego wyłączeniem !
AppCleaner 3.1
avatararrow
~ALF | 2014.09.02 10:58
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program faktycznie przypomina CCleaner, ale ten z dodatkiem Enhancer.
Różnica polega tylko na tym, że uruchamia się szybko, natomiast CCleaner z dodatkiem Enhancer znacznie dłużej, aż się ta dodatkowa lista nie załaduje.
Delikatniejszy wydaje się być tylko na ustawieniach fabrycznych.
Zaznaczając dodatkowe pozycje do czyszczenia trzeba naprawdę dobrze uważać i jak się nie wie co, to lepiej nie zaznaczać, bo można sobie narobić nieodwracalnych szkód w systemie.
W związku z tym - program można śmiało polecić doświadczonym użytkownikom, natomiast tym mniej doświadczonym - z ostrożnością.
Pozdrawiam.
AppCleaner 2.1
avatararrow
~Karol | 2013.03.03 11:38
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ten program do złudzenia przypomina CCleaner. Chociaż wydaje mi się, że jest od niego troszeczkę delikatniejszy.
AppCleaner 2.0