w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 170
Wszystkich postów: 904398
Wszystkich tematów: 127555

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6599 dni

Kingsoft PC Doctor 3.3.1.9


KingSoft PC Doctor - darmowy pakiet przeznaczony do diagnostyki i optymalizacji systemu operacyjnego. Jako dodatek program zawiera funkcje chroniące system przed złośliwym oprogramowaniem, jednak głównym zadaniem aplikacji jest optymalizacja systemu. Program podzielony jest na cztery główne sektory: Anty-Trojan, Naprawa, Optymalizacja oraz Czyszczenie.

• Anti-Trojan to protekcja przed zagrożeniami. W tej sekcji do dyspozycji mamy ochronę antywirusową, a mianowicie dwa skanery – jeden działający w chmurze i drugi zainstalowany na komputerze, oparty na silniku Kingsoft V10. Tutaj także możemy zarządzać pluginami, jakie mamy zainstalowane na komputerze. Poziom funkcji dbających o bezpieczeństwo w tej fazie rozwoju programu nie są na wysokim poziomie i trzeba je traktować jako dodatek który nie zastąpi kompletnego programu antywirusowego.

• Repair to miejsce, w którym zlokalizujemy i naprawimy luki obecne w systemie, które zagrażają zarówno jego bezpieczeństwu jak i stabilności. Program sam dokona skanowania i niemal automatycznie usunie napotkane problemy.

• Optimizer - ten sektor wymaga już od użytkownika większej ingerencji, niż poprzednie dwa sektory. Tutaj możemy podnieść wydajność systemu poprzez wyłączenie zbędnych elementów, które uruchamiają się wraz ze startem systemu. W tym miejscu możemy zarządzać też usługami i wszystkimi zaplanowanymi zadaniami. Dodatkowo, mamy możliwość skorzystania z automatycznego optymalizatora, który ustawi najlepsze parametry dla pracy systemu, by ta była jak najbardziej wydajna.

• Cleaner - jest potężną funkcją, która pomoże usunąć zbędne pliki z systemu. Możliwości narzędzia czyszczącego są całkiem imponujące – usuniemy śmieci, oczyścimy rejestr, zatrzemy ślady aktywności w internecie i pozbędziemy się niepotrzebnych plików, które są w systemie operacyjnym od początku, a ich obecność jest bezużyteczna. Wszystkie te czynności możemy robić osobno, poprzez dokładną konfigurację parametrów każdej funkcji. Istnieje także możliwość przeprowadzenia tej operacji dla wszystkich miejsc jednocześnie.

Ponadto, w zakładce Tools mamy dostęp do dwóch bardzo pomocnych funkcji. Jedna z nich to monitor ruchu sieciowego – mamy tutaj podgląd wszystkich aplikacji, które łączą się z internetem, wraz z wyszczególnionymi parametrami dla każdej pozycji. Druga funkcja to Booster – narzędzie odpowiedzialne za tymczasowe przyspieszanie systemu. Funkcja niezwykle pomocna np. przy wymagających grach. W takim przypadku wyłączenie wielu usług i programów, niepotrzebnych podczas grania, sprawia, że możemy cieszyć się wyższą wydajnością komputera.

Korzystając z tego programu możemy zwiększyć wydajność naszego systemu. Do posługiwania się tym pakietem narzędzi zachęca na pewno przyjazny i czytelny interfejs, który jest ogromnym atutem programu. Ze względu na wysoką interakcję programu z użytkownikiem, pewnym minusem jest brak języka polskiego. Aplikacja oferuje także korzystanie z automatycznych ustawień, co ułatwia pracę.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (22 głosów)

Strefa Download programu
Kingsoft PC DoctorKingsoft PC Doctor 3.3.1.9
Wersja stabilna
14.01 MB | 2012-04-27

Ilość pobrań: 4984 | W tym miesiącu: 50 | W poprzednim miesiącu: 23

Komentarze (2)
Kingsoft PC Doctor
avatararrow
~JERZY | 2011.11.19 09:06
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
SUPER PROGRAM !!! lepszy od CClener
avatararrow
~Lech | 2011.09.09 22:20
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Przydałby się polski interfejs.