w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 145
Wszystkich postów: 905655
Wszystkich tematów: 127883

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7304 dni

USB Disabler 1.1


USB Disabler – darmowy program, który pozwoli blokować dostęp do pamięci USB na komputerze z systemem Windows. Korzystając z tego programu zwiększymy bezpieczeństwo komputera, zwłaszcza, jeżeli powierzamy nasz sprzęt osobom, do których nie mamy całkowitego zaufania.

Ten program jest z pewnością bardzo przydatnym narzędziem. Pamięci USB często są nośnikami niebezpiecznych wirusów i nieświadomie można łatwo paść ofiarą złośliwego oprogramowania. Warto więc zadbać o to, by korzystanie z urządzeń typu pendrive było bezpieczne, a to może być trudne, zwłaszcza, jeżeli z naszego komputera korzysta czasami więcej osób. Lekarstwem może okazać się uniemożliwienie dostępu urządzeń USB do naszego komputera. Wystarczy zablokować porty. Poza tym nie tylko ochrona przed wirusami może być dobrym powodem, by blokować porty USB. W ten sposób możemy uchronić się także przed wykradaniem danych z naszego komputera.

Z programem USB Disabler możemy dowolnie blokować i odblokowywać porty USB dla nośników danych. Narzędzie oferuje dwa tryby. Read Only umożliwi tylko na odczyt danych z nośników. Nie ma zatem możliwości zapisania czegokolwiek, co pochodzi z naszego komputera. Ta opcja może okazać się bardzo pomocna, jeżeli chcemy bardziej chronić nasze dane. Z kolei drugi tryb – Disable, całkowicie blokuje możliwość korzystania z nośników USB na komputerze.

Program USB Disabler jest niezwykle prosty w obsłudze i korzystanie z niego nie sprawi problemu nawet najmniej zaawansowanym użytkownikom komputerów. Wystarczy wybrać tryb i kliknąć na ikonę dyskietki, co spowoduje zapisanie ustawień. W systemach Vista oraz 7 należy uruchomić program na prawach administratora.

Narzędzie jest niewielkich rozmiarów i działa bez instalacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.4 (7 głosów)

Strefa Download programu
USB DisablerUSB Disabler 1.1
Wersja stabilna
0.86 MB | 2013-10-16

Ilość pobrań: 1919 | W tym miesiącu: 12 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (1)
USB Disabler
avatararrow
~Kolo | 2011.11.29 14:55
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Prosty jak cep :)