w
googluj

BlazeVideo SmartShow 2.0.2.0


BlazeVideo SmartShow to program przeznaczony do amatorskiego tworzenia filmów lub pokazów slajdów i dołączania do nich ścieżki dźwiękowej, napisów, animacji przejść itd. Podczas montażu nowego filmu użytkownik wykorzystuje swoją kolekcję nagrań wideo, zdjęć oraz plików audio, które w łatwy sposób może połączyć w pojedynczy projekt, po czym zapisać tak przygotowany materiał w szeregu popularnych formatów wideo. Aplikacja pozwala na dowolne ustalanie kolejności klipów wideo, obrazów oraz nagrań audio wchodzących w skład tworzonego filmu. Możliwe jest definiowanie początku oraz końca czasu odtwarzania poszczególnych klipów, obracanie i kadrowanie obrazu wideo, dostosowywanie jasności, kontrastu, barwy i nasycenia, a także dodawanie napisów oraz znaków wodnych. Aby rozpocząć pracę z plikami multimedialnymi, należy zaimportować je do biblioteki aplikacji. BlazeVideo SmartShow obsługuje większość najczęściej stosowanych formatów wideo (AVI, MP4, DAT, WEBM, RMVB, RM, MPG, MPEG, VOB, MOV, M4V, TOD, DV, WMV, ASF, 3GP, 3G2, DVR-MS, MPV, MUT), a także może korzystać z plików MP3 i kilku popularnych formatów obrazów (np. JPEG, PNG). Po imporcie wystarczy dodać pliki z biblioteki programu do kolejki tworzenia za pomocą metody przeciągnij i upuść. Każdy z plików można na bieżąco odtwarzać lub podglądać w prostym playerze.

Program pozwala na umieszczenie animowanej grafiki tytułowej w filmie oraz oferuje spory zestaw efektów przejść pomiędzy kolejnymi fragmentami tworzonego wideo. Dodatkowe szablony animacji tytułowych można pobrać z witryny producenta, bezpośrednio poprzez aplikację. Ich kolekcja została przygotowana pod różne wydarzenia i okazje - wesela, urodziny, podróże, święta, relacje z rodziną, tworzenie filmów dla dzieci. Zarówno szablony, jak i pozostałe obrazy umieszczane w projekcie mogą zostać poddane edycji, niestety nie dotyczy to plików audio. W animacjach tytułowych zmienimy tekst oraz ustalimy jego czcionkę, rozmiar, kolor i inne właściwości, a także wybierzemy rodzaj animacji oraz czas jej rozpoczęcia. Dla obrazów dostępne są ustawienia wymiarów (bez zmian, 4:3, 16:9, manualne) można skorzystać z kliku filtrów graficznych (m.in. skala szarości, negatyw, czarno-biały, płaskorzeźba), ustalić poziom jasności, kontrastu i nasycenia, obrócić czy odwrócić grafikę oraz umieścić w niej tekst. Możliwe jest również dodanie ramki albo klipartu do obrazu - pogram oferuje cały zestaw takich obiektów.

Gdy zakończymy montaż naszego filmu, należy wybrać ustawienia docelowe dla zapisywanego wideo. Aplikacja pozwala na skorzystanie z trzech głównych rozdzielczości: niskiej, Standard Definition oraz High Definition. Rodzaj rozdzielczości, na jaką się zdecydujemy, wpłynie na czas tworzenia filmu i wielkość wyjściowego pliku wideo. Formaty docelowe spośród których możemy wybierać to: AVI, MP4, WMV, MPG, MKV, FLV, ASF, MOV, TS. Dla każdego z nich dostępne są nieco bardziej zaawansowane ustawienia, które dotyczą dokładnej rozdzielczości, bitrate audio/wideo oraz częstotliwości próbkowania dźwięku. Program oferuje również funkcję zapisywania filmów z myślą o ich późniejszym odtwarzaniu w rozmaitych urządzeniach – tabletach, smartfonach, telefonach, palmtopach i konsolach. Wspierane są m.in. produkty Apple, Samsunga, Nokii, HTC, Blackberry, Sony, Archos, a także telefony komórkowe oraz palmtopy obsługujące np. formaty 3GP i 3GP2. Po wyborze ustawień wyjściowych, wystarczy kliknąć w przycisk tworzenia filmu. Dodatkowo w programie istnieje możliwość publikowania naszych materiałów wideo na Facebooku.

Szata graficzna aplikacji jest estetyczna i nowoczesna. Obsługa BlazeVideo SmartShow raczej nie przysporzy nikomu kłopotów, jednak w razie wątpliwości co do zastosowania wybranych funkcji, użytkownicy mogą odwiedzić witrynę producenta i zapoznać się z działem pomocy dotyczącym programu.

Ograniczenia!
Wersji Trial można używać przez 15 dni, po tym okresie konieczny staje się zakup płatnej licencji, którą można nabyć na stronie producenta. Program w edycji Trial dodaje napisy końcowe do zapisywanego wideo, które informują o tym, iż zostało ono wykonane w BlazeVideo SmartShow.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
BlazeVideo SmartShowBlazeVideo SmartShow 2.0.2.0
Wersja stabilna
55.84 MB | 2015-10-24

Ilość pobrań: 387 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
BlazeVideo SmartShow