w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 230
Wszystkich postów: 904464
Wszystkich tematów: 127572

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6679 dni

Acronis Drive Monitor 1.0 Build 566


Acronis Drive Monitor służy do monitorowania kondycji dysków twardych, czuwając nad jego parametrami, a także sprawdzając, czy w systemie działa jakikolwiek program do backupu danych.

To darmowe i niewielkie narzędzie zostało wydane przez znanego producenta oprogramowania m.in. do obsługi dysków i kopii zapasowych, firmę Acronis. Aplikacja Acronis Drive Monitor, pomimo braku polskiego interfejsu, nie sprawia problemu w obsłudze dzięki czytelnemu interfejsowi. Także instalacja przebiega szybko za sprawą zaledwie paru kroków w kreatorze. Po instalacji pojawia się ikona w zasobniku systemowym, która zmienia swój wygląd w zależności od kondycji dysku czy konfiguracji systemu.

Program domyślnie zwraca uwagę na to, czy w systemie znajduje się program do robienia kopii zapasowych i alarmuje, jeśli takiego nie ma. Jeśli jednak backup danych wykonujemy ręcznie i dodatkowa aplikacja nam niepotrzebna, możemy monitorowanie tej opcji wyłączyć.

Głównym zadaniem Acronis Drive Monitor jest jednak kontrola stanu dysków twardych. Udostępnione parametry S.M.A.R.T. możemy w każdej chwili sprawdzić, jednak gdyby któryś parametr był niepokojący, program automatycznie wyświetli komunikat. Dzieje się też tak w przypadku, jeśli dysk przekroczy daną temperaturę (możemy ustalić stopnie dla temperatury oznaczonej jako podwyższonej i jako krytycznej). Ponadto, jeśli mamy zwyczaj zostawiać włączony komputer, przydatna może być opcja powiadamiania o zdarzeniach e-mailem.

Acronis Drive Monitor, poza istotnymi funkcjami dla tak ważnego podzespołu, jak dysk twardy przechowujący nasze dane, zachęca także wyglądem. Okna programu, niezależnie od wersji Windows, obsługują przezroczystość znaną z Visty i Windows 7.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.8 (14 głosów)

Strefa Download programu
Acronis Drive MonitorAcronis Drive Monitor 1.0 Build 566
Wersja stabilna
18 MB | 2011-04-14

Ilość pobrań: 2285 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Acronis Drive Monitor