w
googluj

XoristDecryptor 2.5.4.3


XoristDecryptor to narzędzie firmy Kaspersky Lab, zwalczające trojany o nazwach Trojan-Ransom.Win32.Xorist i Trojan-Ransom.MSIL.Vandev. Trojany te należą do typu ransomware, czyli złośliwego oprogramowania, które w jakiś sposób uniemożliwia normalne korzystanie z systemu i aplikacji oraz szantażuje użytkownika, aby ten zapłacił pewną sumę pieniędzy w celu zniesienia ograniczeń w funkcjonowaniu komputera.

W tym wypadku, oba trojany szyfrują rozmaite pliki na dysku użytkownika i blokują tym samym dostęp do nich. Oprócz niemożności korzystania z istotnych dla nas danych, może to także prowadzić do nieprawidłowego działania systemu Windows i aplikacji. Na partycji systemowej pojawia się plik o nazwie „Read Me: how to decrypt files” albo “Прочти Меня - как расшифровать файлы”, który informuje o sposobie działania trojanów oraz zawiera wstępne instrukcje dotyczące zapłaty okupu i usunięcia ograniczeń. O infekcji świadczy również plik CryptLogFile.txt, znajdujący się w folderze Windows.

XoristDecryptor skanuje dysk, deszyfruje (tworząc niezakodowane wersje plików) wszystkie dane, jakie dostały się pod wpływ Trojan-Ransom.Win32.Xorist oraz Trojan-Ransom.MSIL.Vandev, po czym usuwa obydwa trojany z komputera. Aby przeprowadzić skanowanie, należy wybrać w eksploratorze jeden z zaszyfrowanych przez trojan plików. Można zdefiniować własne parametry – określić dyski, które zostaną przeskanowane (w tym przenośne i sieciowe), a także zdecydować o usunięciu zaszyfrowanych wersji danych, gdy już zostaną z nich odkodowane normalne pliki. Dostępne jest również specjalne okno, wyświetlające szczegółowe raporty o wszystkich operacjach programu.

Aplikacja posiada elegancki interfejs graficzny, bardzo prosty w obsłudze, możliwe jest także korzystanie z komend wiersza poleceń. Zarówno szczegóły komend, jak i obszerną listę rozszerzeń plików, które mogą zostać zaatakowane przez Trojan-Ransom.Win32.Xorist oraz Trojan-Ransom.MSIL.Vandev znajdziemy na stronie Kaspersky Lab.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy uruchomić pobrany plik.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
XoristDecryptorXoristDecryptor 2.5.4.3
Wersja stabilna
0.82 MB | 2018-12-02

Ilość pobrań: 1210 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
XoristDecryptor