w
googluj

aswMBR 1.0.1.2290


aswMBR to bardzo prosty skaner rootkitów, który skupia się na obsłudze MBR, VBR oraz SRV. Pozwala wykryć zagrożenia takie jak TDL4/3(Alureon), ZAccess, MBRoot (Sinowal), Whistler, SST, Cidox, Pihar oraz inne szkodliwe oprogramowanie, które może zagrażać bezpieczeństwu danych użytkownika komputera. Choć na pierwszy rzut oka program może sprawiać wrażenie obsługiwanego interfejsem tekstowym, tak naprawdę jest to niewielka aplikacja z graficznym interfejsem, która utrzymana została w stylistyce typowej dla konsoli. W ten sposób zachowano odpowiednie wrażenie wysokiego wyspecyfikowania programu na wykrywanie konkretnych zagrożeń oraz czytelny zapis logów, jednocześnie dostosowując obsługę do wymagań początkującego i średniozaawansowanego użytkownika komputera.

Przy pierwszym uruchomieniu programu najprawdopodobniej zaproponowane nam zostanie pobranie najnowszej bazy wirusów AVAST. Ponieważ jest to jedyna baza, na której swoje działanie opiera aplikacja, jest to zdecydowanie zalecany krok, po wypełnieniu którego możemy przejść do dalszej pracy. Podczas pobierania aktualnych definicji, na liście logu wyświetlany jest aktualny postęp, jednak po zakończonym pobieraniu program spędza jeszcze kilkadziesiąt sekund na instalacji pobranego pakietu (o postępie czego nie informuje już użytkownika), dlatego warto uzbroić się w kilka chwil cierpliwości, zanim aplikacji zyska całkowitą sprawność i responsywność na wydawane polecenia.

Cała obsługa aplikacji sprowadza się do wybrania trybu skanowania z dolnego okienka (dostępne jest szybkie skanowanie całego komputera lub wybranej lokalizacji), a następnie uruchomienia procesu przyciskiem Start. Wszystkie informacje zbierane przez program wyświetlane są na bieżąco na ekranie, z którego log możemy również na życzenie zapisać do pliku. Dodatkową opcją jest możliwość naprawienia zapisów MBR.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Komputer użytkownika musi obsługiwać wirtualizację (wynika to ze sprzętowych możliwości podzespołów komputera). Ponadto do zaktualizowania bazy zagrożeń niezbędne jest połączenie z Internetem (pobierana baza wirusów ma ponad 140MB).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
aswMBRaswMBR 1.0.1.2290
Wersja stabilna
4.96 MB | 2015-01-14

Ilość pobrań: 799 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 15

Komentarze (0)
aswMBR