w
googluj

Trend Micro Anti-Threat Tool Kit 1.2.62.1228


Trend Micro Anti-Threat Tool Kit (ATTK) to niewielki skaner komputerowy, którego zadaniem jest wykrywanie złośliwego oprogramowania (malware). Czyszczone są przy tym zapisy MBR, wykrywane zagrożenia CIDOX oraz RODNIX, Rootkity, a także ZBot oraz infekcje typu Cryptolocker. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, ponieważ sprowadza się do naciśnięcia jednego przycisku. W przypadku wykrycia zagrożeń, informacje o nich są automatycznie zbierane, a odpowiednie pliku usuwane, by jak najskuteczniej ochronić nasz komputer.

Przede wszystkim z tego powodu program polecany jest raczej początkującym i mniej wymagającym użytkownikom (przynajmniej w zakresie możliwości konfiguracji programu, którym się posługują; tutaj opierać się należy przede wszystkim na automatyce algorytmów). Aby wykorzystać aplikację, należy po jej uruchomieniu wybrać odpowiedni tryb pracy (w okienku z detalami można skorzystać z pełnego skanowania lub ograniczyć je tylko do wybranych partycji czy folderów), a następnie uruchomić cały proces. Jest on niestety dość czasochłonny, jednak z drugiej strony nie należy zapominać, że program analizuje pliki pod kątem wielu zagrożeń równocześnie; należy się jednak przygotować na kilku-kilkunastominutowe skanowanie dysków.

Po zakończonym procesie analizy (którego postęp na bieżąco wyświetlany jest na ekranie), generowane jest podsumowanie, z którego możemy dowiedzieć się szczegółów o wykrytych zagrożeniach. Naturalnie, o ile nasz komputer był „czysty”, również dostaniemy odpowiedni komunikat.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Trend Micro Anti-Threat Tool KitTrend Micro Anti-Threat Tool Kit 1.2.62.1228
Wersja stabilna 32-bitowa
28.6 MB | 2019-12-28
Trend Micro Anti-Threat Tool Kit 1.2.62.1228
Wersja stabilna 64-bitowa
30.1 MB | 2019-12-28

Ilość pobrań: 1268 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Trend Micro Anti-Threat Tool Kit