w
googluj
pl

F‑Secure Online Scanner 8.10.2.0


F‑Secure Online Scanner to program do szybkiego skanowania komputera pod kątem szkodliwego oprogramowania w głównych folderach systemowych oraz pamięci operacyjnej. Pozwala przeanalizować aplikacje znajdujące się w danej chwili w pamięci systemowej, jak również folderze użytkownika oraz katalogu Windows. Ograniczenie przeszukiwań tylko do tych trzech elementów oczywiście zmniejsza bezpieczeństwo, ale z drugiej strony pozwala nawet w niecałą minutę przeskanować te lokacje, zapewniając użytkownikowi pewien minimalny poziom bezpieczeństwa.

Program jest przy tym bardzo prosty w obsłudze, a jego interfejs wyjątkowo atrakcyjny. Po kliknięciu na ikonę, użytkownik ma możliwość przeczytania zasad użytkowania i, po ich zaakceptowaniu, uruchomienia skanowania. Podzielone jest ono na dwa główne etapy: analizę pamięci operacyjnej oraz wymienionych na wstępie katalogów. Postęp na bieżąco wyświetlany jest w formie czytelnego wykresu kołowego. Wyświetlane są również ścieżki do analizowanego w danej chwili elementu. Skanowanie można w dowolnej chwili przerwać, wykorzystując do tego przycisk „X” w prawym, górnym rogu.

Działanie programu polega na bieżącej analizie wpisów z folderów i pamięci systemowej, w systemie online, który działa na serwerach F-Secure. Z tego powodu można mieć pewność, że sprawdzane definicje szkodliwego oprogramowania są zawsze zaktualizowane i pozwolą uzyskać jak największą skuteczność podczas skanowania naszego sprzętu. Jednocześnie oznacza to, iż podczas pracy niezbędne jest stałe połączenie z Siecią, a szybkość naszego łącza (w skrajnych przypadkach), może negatywnie wpłynąć na czas, którego program będzie potrzebował do zakończenia skanowania.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Do działania potrzebne jest stałe połączenie z Internetem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
F‑Secure Online ScannerF‑Secure Online Scanner 8.10.2.0
Wersja stabilna
11.15 MB | 2024-01-06

Ilość pobrań: 1474 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (3)
F‑Secure Online Scanner
avatararrow
~Don Pedro.13 | 2016.06.27 11:17
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jeżeli macie dobre zabezpieczenia w komputerze np. antywirusa który z reguły nie przepuszcza szkodników i inny skaner posiłkowy, to ten F- Secure nic nie wykryje a jedynie potwierdzi ,że nic nie ma .
F‑Secure Online Scanner 7.20.70.147
avatararrow
~michu5203 | 2016.05.07 01:25
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
U mnie też nic nie wykrył-nie mam żadnego programu antywirusowego,jedynie co 2-3 miesiące przelatuje skanerem komputer.
F‑Secure Online Scanner 7.20.70.147
avatararrow
andrzejjajko | 2015.03.29 21:35
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Super skaner ale u mnie nic nie wykrył bo mam AVG Internet Security 2015
F‑Secure Online Scanner 7.0.127.74