w
googluj

AVG Decryption Tool for Legion 1.0.0.101


AVG Decryption Tool for Legion – prosty w obsłudze program do deszyfrowania plików, które zostały zainfekowane i zablokowane przez ransomware znane jako Legion. Pliki uszkodzone przez tego rodzaju szkodliwe oprogramowanie charakteryzują się specyficzną nazwą pliku, rozbudowaną o datę, symbole oraz rozszerzenie „*.legion”. Najczęściej uruchamianiu tak zainfekowanych dokumentów towarzyszy zaś komunikat o zaszyfrowaniu i informacja o tym jak się go pozbyć (polegająca naturalnie najpewniej na bezpośrednim kontakcie z osobą przeprowadzającą atak). Szyfrowania można się jednak pozbyć również przy pomocy opisywanego przez nas programu.

Co ważne, do jego obsługi nie jest potrzebna zaawansowana wiedza. Wystarczy uruchomić aplikację i przy użyciu kreatora wypełnić kolejne kroki opcji. Składają się na nie wybór lokalizacji, w których program poszukiwać będzie zainfekowanych plików oraz możliwość wyboru, czy chcemy utworzyć kopię zapasową plików, na wypadek ewentualnych niepowodzeń przy odzyskiwaniu. Dodajmy, iż poszukiwania dokumentów mogą odbywać się zarówno w całych partycjach dysków, jak i jedynie wybranych katalogach (w kreatorze mamy możliwość dodawania własnych ścieżek lub usuwania domyślnie widocznych).

Jak zauważa producent programu, przed przystąpieniem do deszyfrowania, zwróćmy dokładnie uwagę na to, w jaki sposób zmieniona została nazwa pliku, który nas interesuje. Opisywany program nie poradzi sobie bowiem z plikami o rozszerzeniu „*.xtbl”, których nazwy są modyfikowane w podobny sposób, w jaki robi to Legion.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
AVG Decryption Tool for LegionAVG Decryption Tool for Legion 1.0.0.101
Wersja stabilna
0.87 MB | 2016-08-22

Ilość pobrań: 372 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
AVG Decryption Tool for Legion