w
googluj

Emsisoft Decrypter for DMALocker2 1.0.0.187


Emsisoft Decrypter for DMALocker2 – program do odzyskiwania plików zaszyfrowanych przez złośliwe oprogramowanie ransomware DMA Locker drugiej edycji. Pliki zainfekowane w ten sposób najczęściej mają niezmienioną nazwę i rozszerzenie, jednak cechują się szyfrowaniem, w wyniku którego zamiast dokumentu wyświetlana jest jedynie informacja z identyfikatorem, z użyciem jakiego zostało wykonane szyfrowanie. Domyślnie opisywany program pozwala odzyskać dokumenty, które zostały zaszyfrowane z wykorzystaniem ID „DMALOCK 43:41:90:35:25:13:61:92” lub „DMALOCK 42:71:13:15:45:90:11:02”.

Obsługa programu jest bardzo prosta. Aby skorzystać z jego możliwości, w pierwszym kroku niezbędne jest wskazanie ścieżki poszukiwań, w której przeglądany będzie komputer, aby wykryć zainfekowane pliki. Na tym etapie możliwe jest wybranie nawet całych partycji (aplikacja nawet proponuje takie rozwiązanie na wstępie), jednak nie zapominajmy, że takie działanie znacznie wydłuży czas oczekiwania na wyniki wyszukiwania, a co za tym idzie rozpoczęcie odzyskiwania danych. Jeśli więc jesteśmy w stanie jakkolwiek ograniczyć zakres poszukiwań (np. jedynie do wybranego folderu), warto tak zrobić, aby zaoszczędzić nieco czasu. Niezależnie od wybranego zakresu poszukiwań należy jednak przyznać, że program działa ogólnie sprawnie, więc nawet w razie konieczności przeszukiwania dużych zbiorów dokumentów, cała operacja nie powinna być przesadnie czasochłonna.

Warto również dodać, iż w skromnych ustawieniach programu znajdziemy możliwość zachowania na dysku oryginalnych, zaszyfrowanych plików nawet na wypadek skutecznego odzyskiwania oraz opcję wyboru wspomnianego na początku klucza algorytmu.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Emsisoft Decrypter for DMALocker2Emsisoft Decrypter for DMALocker2 1.0.0.187
Wersja stabilna
3.1 MB | 2016-10-15

Ilość pobrań: 296 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Emsisoft Decrypter for DMALocker2