w
googluj

AVG Decryption Tool for SZFLocker 1.0.0.86


AVG Decryption Tool for SZFLocker – program do deszyfrowania i odblokowywania plików zainfekowanych oprogramowaniem ransomware znanym jako SZFLocker. Charakteryzują się one rozszerzeniem „*.szf” oraz zmienioną treścią pliku na komunikat w języku polskim o szyfrowaniu dokumentu: „Plik zaszyfrowany. Usługa odszyfrowania dostępna pod adresem deszyfrator.deszyfr@yandex.ru”. Zamiast kontaktować się z osobą odpowiedzialną za infekcję, która z pewnością tylko na to czeka, wystarczy skorzystać z opisywanego przez nas programu wydanego przez AVG.

Co ważne, obsługa jest dziecinnie prosta i nie wymaga żadnej fachowej wiedzy. Kolejne kroki w programie ujęte zostały w czytelny kreator, dzięki czemu nie pominiemy żadnej z opcji. Te natomiast zostały zredukowane do minimum i ograniczają się do wyboru lokalizacji poszukiwania zainfekowanych plików (można wskazywać całe partycje lub ścieżki do konkretnych katalogów) oraz skorzystania z opcji utworzenia kopii zapasowej dokumentów, na wypadek ewentualnych błędów podczas próby deszyfrowania. Warto dodać, iż jako ścieżki możemy na tym etapie dodać również urządzenia sieciowe.

Podczas wyszukiwania plików oraz deszyfracji, aplikacja na bieżąco informuje użytkownika o aktualnie analizowanej ścieżce oraz ogólnym postępie. Należy się przygotować, iż cały proces odzyskiwania pierwotnych danych (a w szczególności poszukiwanie dokumentów jeśli wybierzemy wiele dużych ścieżek poszukiwań) może okazać się czasochłonny. W razie potrzeby dalszą analizę plików można w dowolnym momencie przerwać (jeśli na przykład zauważymy, iż plik który nas interesował został już wykryty i dalsze poszukiwania nie mają sensu).

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
AVG Decryption Tool for SZFLockerAVG Decryption Tool for SZFLocker 1.0.0.86
Wersja stabilna
0.79 MB | 2016-08-22

Ilość pobrań: 330 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
AVG Decryption Tool for SZFLocker