w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 686
Wszystkich postów: 939069
Wszystkich tematów: 138949

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni

Emsisoft Decrypter for Stampado 1.0.0.205


Emsisoft Decrypter for Stampado – niewielki program do odzyskiwania plików, które zostały zaatakowane przez ransomware Stampado. Dokumenty zainfekowane w ten sposób są szyfrowane przy użyciu AES-256, a następnie ich rozszerzenie zmieniane jest na *.locked. Dodatkowo na dysku pojawia się plik z informacją od osoby przeprowadzającej atak, w której znajdują się liczne instrukcje, według których teoretycznie trzeba postąpić, aby odzyskać dane – najczęściej sprowadza się to do konieczności skontaktowania się z hakerem mailowo na jeden z adresów. Alternatywą jest naturalnie skorzystanie z opisywanej aplikacji, która powinna poradzić sobie z odzyskiwaniem naszych plików bez kontaktowania się z autorem przeprowadzonego ataku.

Obsługa jest przy tym prosta, zatem nawet osoby, które nie mają większego doświadczenia z tego typu operacjami, powinny sobie tutaj bez problemu poradzić. Po uruchomieniu aplikacji konieczne będzie wskazanie ścieżki, w której automat przeszuka pliki, by znaleźć zainfekowane dokumentu. Teoretycznie na tym etapie można wskazać nawet całe partycje dysków, jednak nie trudno sobie wyobrazić, że tego typu działanie tylko niepotrzebnie wydłuży czas oczekiwania na wynik. Warto więc, o ile mamy taką możliwość, zawęzić pola poszukiwań na przykład tylko do wybranego folderu, jednak nawet w przypadku konieczności przeszukiwania większej liczby plików, czas działania nie powinien być przesadnie długi – program działa sprawnie.

Ustawienia aplikacji pozwalają na zachowywanie oryginalnych (zaszyfrowanych) plików, nawet po skutecznie przeprowadzonym odzyskiwaniu, a także ustawienie parametrów działania algorytmu deszyfrującego, w tym adresu e-mail, na który mieliśmy się skontaktować z hakerem oraz identyfikatora, według którego działa algorytm (obydwie te informacje powinniśmy móc znaleźć we wspomnianym na wstępie pliku tekstowym z informacjami o odzyskiwaniu).

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Emsisoft Decrypter for StampadoEmsisoft Decrypter for Stampado 1.0.0.205
Wersja stabilna
0.95 MB | 2017-12-20

Ilość pobrań: 353 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Emsisoft Decrypter for Stampado