w
googluj

Emsisoft Decrypter for Al-Namrood 1.0.0.51


Emsisoft Decrypter for Al-Namrood – niewielki program do odzyskiwania plików zaszyfrowanych przez ransomware Al-Namrood, co objawia się najczęściej zmianą rozszerzeń tych dokumentów na „*.unavailable” lub „*.disappeared”, a także dodaniem dodatkowego pliku tekstowego ReadMe z wiadomością od hakera jak teoretycznie należy się zachować, by odzyskać dane. Zamiast wypełnić jego prośbę, wystarczy skorzystać z opisywanej aplikacji, która stosując odpowiednie algorytmy, przeskanuje dane na naszym komputerze w poszukiwaniu uszkodzonych plików, a następnie postara się odtworzyć ich stan sprzed infekcji.

Obsługa programu jest przy tym bardzo prosta i z pewnością nie będzie dużym wyzwaniem nawet dla użytkowników z mniejszym doświadczeniem. Interfejs jest przejrzysty, a ponieważ został podzielony na wygodne karty, w ramach których dostępność opcji ograniczono jedynie do niezbędnego minimum, wybieranie niezbędnych ustawień nie jest skomplikowane i przebiega rzeczywiście szybko. Aby skorzystać z programu, po uruchomieniu należy wskazać ścieżkę, w której poszukiwane będą uszkodzone pliki. Na liście proponowanych lokalizacji domyślnie znajdują się wszystkie partycje dysków komputera, by w ten sposób umożliwić przeglądanie naprawdę dużych zbiorów plików. Choć generalnie aplikacja działa sprawnie, należy być świadomym, że przeszukiwanie całych partycji może okazać się dość czasochłonne.

Warto dodać, iż w ustawieniach aplikacji znajdziemy miejsce na wpisanie identyfikatora użytkownika. Jest to ciąg znaków niezbędny do poprawnego odszyfrowania plików zainfekowanych przy pomocy tego ransomware. Wartość tego ciągu znaków znajdziemy najpewniej we wspomnianym na wstępie pliku tekstowym z wiadomością tekstową.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Emsisoft Decrypter for Al-NamroodEmsisoft Decrypter for Al-Namrood 1.0.0.51
Wersja stabilna
0.99 MB | 2017-12-20

Ilość pobrań: 290 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Emsisoft Decrypter for Al-Namrood