w
googluj

AVG Decryption Tool for ApocalypseVM 1.0.0.114


AVG Decryption Tool for ApocalypseVM – niewielki program pozwalający skutecznie rozszyfrować i odzyskać pliki zaatakowane przez złośliwe oprogramowanie (ransomware) znane jako ApocalypseVM. Dzięki mechanizmowi rozpoznającemu odpowiednie rozszerzenia plików, program skutecznie odnajduje zainfekowany dokumenty na dyskach komputera, by następnie rozszyfrować je i przywrócić standardowe funkcjonowanie. Obsługa jest bardzo prosta i nie wymaga żadnej fachowej wiedzy – niezbędne do wykonania kroki umieszczono w kreatorze, dzięki czemu nie pominiemy żadnego istotnego elementu i wykonamy wszystko w odpowiedniej kolejności.

Szkodliwe oprogramowanie znane jako Apocalypse najczęściej szyfruje pliki użytkownika (np. dokumenty tekstowe, zdjęcia), zmieniając ich rozszerzenie na „*.encrypted”, „*.locked” czy też „*.SecureCrypted”. Co więcej, łatwo również o sytuację, w której dodatkowo wyświetlany jest plik tekstowy, gdzie znajdziemy informację z jakim adresem e-mail powinniśmy się skontaktować, aby nie stracić na stałe dostępu do zainfekowanego pliku. Naturalnie nie należy podejmować takich działań, a jedynie skutecznie rozszyfrować zarażone pliki na przykład przy użyciu opisywanego przez nas narzędzia.

Podczas pracy, aplikacja samoczynnie przeanalizuje wybrane przez nas lokalizacje plików (np. całe partycje, czy też konkretne foldery), wyszukując w nich pliki dotknięte ransomware. Warto zwrócić uwagę, iż rozszyfrowywanie stosuje w tym przypadku metodę BruteForce, która znana jest ze swojej skuteczności, ale bardzo długiego czasu oczekiwania na wynik. Jak sugeruje sam producent bezpośrednio w programie, proces odzyskiwania pliki może w praktyce zająć nawet kilka dni (!). Warto więc stosować opisywany program tylko w skrajnych sytuacjach, podczas odzyskiwania naprawdę istotnych dla nas plików.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
AVG Decryption Tool for ApocalypseVMAVG Decryption Tool for ApocalypseVM 1.0.0.114
Wersja stabilna
0.9 MB | 2016-08-22

Ilość pobrań: 518 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
AVG Decryption Tool for ApocalypseVM