w
googluj

AVG Decryption Tool for Crypt888 1.0.0.86


AVG Decryption Tool for Crypt888 – nieduży program do odzyskiwania dostępu do plików zainfekowanych i zablokowanych przez ransomware znany jako Crypt888 (nazywany czasem również Mircop). Działanie polega tutaj na automatycznym odnalezieniu zainfekowanych plików na wybranych partycjach czy w konkretnych katalogach, a następnie zastosowaniu algorytmów deszyfrujących, dzięki czemu dostęp do dokumentów zostanie odzyskany. Jak zauważa producent, ten rodzaj zagrożenia niesie ze sobą spore szkody, bowiem może się zdarzyć, iż deszyfracja nie odzyska pliku bez uszkodzeń, a dodatkowe utrudnienia nałożone na użytkownika nie zostaną zdjęte.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i z pewnością nie będzie kłopotem nawet dla użytkowników, którzy są początkujący w działaniu przy komputerze. Wystarczy uzupełnić kolejne kroki prostego kreatora, by przejść do najbardziej interesującego procesu odzyskiwania danych. Po drodze będziemy mogli wybrać wspomniane już lokalizacje, gdzie poszukiwane będą pliki oraz wybrać możliwość utworzenia ich kopii zapasowej, na wypadek ewentualnych kłopotów podczas odzyskiwania.

Dodajmy, iż Crypt888 to szkodliwe oprogramowanie blokujące dostęp do wybranych plików użytkownika poprzez ich zaszyfrowanie, co zaobserwować możemy przez dopisek „Locked” na początku nazwy pliku oraz w wielu przypadkach również specyficzną tapetę pulpitu, na której twórcy tego wirusa opisują sposób uiszczenia zapłaty za odzyskanie dostępu do danych. Jak zauważa producent opisywanej aplikacji, Crypt888 został bardzo niedbale napisany, przez co odzyskiwanie plików w nienaruszonym stanie jest kłopotliwe, a czasem nawet niemożliwe. Z tego samego powodu nie jest też możliwe odzyskanie plików, do których dostęp jest zablokowany z innych przyczyn (np. z tytułu systemowych uprawnień).

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
AVG Decryption Tool for Crypt888AVG Decryption Tool for Crypt888 1.0.0.86
Wersja stabilna
0.79 MB | 2016-08-22

Ilość pobrań: 330 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
AVG Decryption Tool for Crypt888