w
googluj

Symantec Ramnit Removal Tool 2.4.4.3


Symantec Ramnit Removal Tool (znany również jako FxRamnit) to program do usuwania infekcji wirusem W32.Ramnit, który rozprzestrzenia się pomiędzy komputerami, wykorzystując do tego pamięci przenośne. Jest bardzo prosty w obsłudze, dzięki czemu stanowi odpowiednie rozwiązanie dla każdego użytkownika, który czuje się dotknięty problemem związanym ze wspomnianym wirusem (brak doświadczenia w obsłudze komputera nie będzie w tym przypadku żadną przeszkodą). Aplikacja skanuje komputer w poszukiwaniu infekcji, a ponieważ została stworzona przez twórców znanego i cenionego oprogramowania antywirusowego, można mieć pewność, iż robi to na odpowiednim poziomie skuteczności.

Aby skorzystać z tego niewielkiego programu, należy je uruchomić, zaakceptować warunki umowy licencyjnej, a następnie skorzystać z przycisku „Start”. Od tego momentu wszystkim zajmuje się automatyka i użytkownik nie musi już więcej ingerować w działanie programu. Kolejno przeglądane są pliki na dysku, w których szukane są podejrzane zapisy świadczące o obecności wirusa. Choć zapewne ma to przełożenie na zwiększoną skuteczność, trzeba przyznać, iż proces skanowania jest raczej czasochłonny (w praktyce trwa to co najmniej kilkadziesiąt minut, nawet w przypadku wydajnego dysku SSD). Wyświetlane są co prawda na bieżąco ścieżki do skanowanych aktualnie plików, ale brak paska postępu powoduje, iż użytkownik w zasadzie nie wie kiedy może się spodziewać końca działania programu.

Ciężko jednak jednoznacznie uznać to za wadę, ponieważ w przypadku infekcji komputera z pewnością bardziej zależy nam na tym, by się jej pozbyć, niż na czasie, w jakim zostanie to wykonane. Opisywany program jest z pewnością skuteczny i przede wszystkim przyjazny również dla niedoświadczonych osób, a z tego powodu jest bardzo ciekawą propozycją, godną polecenia każdemu użytkownikowi komputera.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Przed skorzystaniem z programu, użytkownikom Windowsa XP producent zaleca wyłączenie funkcji Przywracania Systemu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Symantec Ramnit Removal ToolSymantec Ramnit Removal Tool 2.4.4.3
Wersja stabilna
8.13 MB | 2015-03-13

Ilość pobrań: 525 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Symantec Ramnit Removal Tool