w
googluj

Kaspersky RakhniDecryptor 1.40.0.0


Koń trojański o nazwie Rakhni to stosunkowo nowe i poważne zagrożenie. Ta złośliwa aplikacja blokuje i szyfruje losowo wybrane pliki na naszym komputerze, nadając im przy tym rozszerzenie .locked lub .kraken. rakhni preferuje przy tym pliki, którymi zazwyczaj posługujemy się przy pracy – dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, PDFy oraz archiwa ZIP i RAR. Zainfekowane dane stają się niedostępne, a wirus wyświetla żądanie okupu – należy opłacić jego twórcę, by wysłał nam narzędzie umożliwiające odblokowanie plików.

Kaspersky RakhniDecryptor to niewielka aplikacja stworzona przez firmę Kaspersky, jednego z wiodących producentów programów antywirusowych. Jej zadaniem jest skanowanie komputera w poszukiwaniu plików zainfekowanych przez wirusa Rakhni i odszyfrowywanie ich, dzięki czemu nasze dane znów stają się dostępne.

Interfejs programu jest bardzo czytelny. Przed rozpoczęciem skanowania możemy określić rodzaje napędów, które zostaną przeszukane – dyski twarde, dyski przenośne oraz dyski sieciowe. Istnieje także możliwość usuwania zaszyfrowanych oryginałów po utworzeniu ich rozkodowanych kopii. Należy także określić ścieżkę dostępu do jednego z zainfekowanych plików. Po zakończeniu skanowania możemy zapoznać się z generowanym przez aplikację raportem.

Kaspersky RakhniDecryptor to narzędzie niezbędne dla osób, które miały pecha natrafić na wirusa Rakhni. Należy jednak pamiętać, że z pomocą programu nie pozbędziemy się tego złośliwego oprogramowania na stałe – może nam ono pomóc jedynie w odzyskaniu naszych danych.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Kaspersky RakhniDecryptorKaspersky RakhniDecryptor 1.40.0.0
Wersja stabilna
6.05 MB | 2023-03-02

Ilość pobrań: 1826 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (1)
Kaspersky RakhniDecryptor
avatararrow
STOP | 2022.07.12 12:48
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie korzystam z rosyjskich programów.
Kaspersky RakhniDecryptor 1.32.0.0