w
googluj
pl

WebControl 2.0


WebControl przeznaczony jest głównie dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą ograniczyć użytkownikom korzystającym z danego komputera (tj. przede wszystkim dzieciom lub uczniom) swobodę korzystania z Internetu i systemu w trosce o ich bezpieczeństwo. Aplikacja pozwala na zablokowanie m.in. poszczególnych stron internetowych, gier on-line, poczty e-mail czy wybranych zainstalowanych programów. Na uwagę zasługuje jej prostota, która sprawia, że poradzą sobie z nią również mniej zaawansowani użytkownicy.

Podczas instalacji program poprosi nas o podanie hasła, które będzie wymagane do jego późniejszego uruchamiania. Aplikacja zawiera sześć zakładek odpowiadających głównie za różne sfery ograniczania dostępu: „Internet”, „Komunikacja”, „Programy”, „Statystyki”, „Ustawienia” i „Administracja”. W ramach pierwszej z nich zdefiniujemy białą i czarną listę stron Internetowych, a także ograniczymy dostęp do poszczególnych witryn w wybranych przedziałach czasowych. Zakładka odpowiedzialna za komunikację umożliwia zablokowanie dostępu do wybranych serwisów poczty elektronicznej, stron z grami on-line, komunikatorami i czatami, a także sieci społecznościowych. Pod „Programami” uniemożliwimy uruchamianie zainstalowanych aplikacji (można wybrać je z listy lub dodać własnoręcznie). „Statystyki” pozwalają na kontrolowanie odwiedzanych stron internetowych i inicjowanych procesów systemowych. Zakładka „Ustawienia” da nam natomiast możliwość zablokowania funkcji nagrywania płyt w Windowsie i zapisywania danych w nośnikach pamięci USB. Tutaj ustawimy też automatyczne robienie screenshotów według ustalonego harmonogramu. Ostatnia zakładka, „Administracja”, pozwala zaktualizować program, importować lub eksportować ustawienia, zmienić hasło lub – w przypadku wersji trial – zarejestrować go.

Wszelkie ograniczenia mogą być dostosowane do każdego użytkownika z osobna. Program z pewnością przyda się wszędzie tam, gdzie z jednego komputera korzysta co najmniej kilka osób, a nie wszystkie powinny mieć według administratora do systemu i/lub sieci nieograniczony dostęp.

Ograniczenia!
Wersja trial pozwala na 30 dni korzystania z programu.

Wymagania!
Program wymaga po zainstalowaniu ponownego uruchomienia komputera.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (5 głosów)

Strefa Download programu
WebControlWebControl 2.0
Wersja stabilna
0.1 MB | 2013-04-19

Ilość pobrań: 699 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
WebControl