w
googluj

Trend Micro HouseCall 8.0


Trend Micro HouseCall to darmowy skaner antywirusowy, który pomoże użytkownikowi na odnalezienie na komputerze niebezpiecznych aplikacji, w tym wirusów, robaków, trojanów oraz oprogramowania spyware.

Program charakteryzuje się bardzo prostą obsługą. Po uruchomieniu, na początku automatycznie sprawdzana jest aktualność wersji oprogramowania a następnie wyświetlany jest ekran startowy. W ustawieniach programu możliwy jest wybór sposobu skanowania komputera. Do dyspozycji użytkownika oddany zostaje tryb pełny, szybki oraz personalizowany, w przypadku którego ręcznie wybieramy foldery, które przejrzy aplikacja. Aby rozpocząć proces skanowania wystarczy nacisnąć przycisk, a cały proces przeprowadzony zostanie w pełni automatycznie. Program na bieżąco wyświetla postęp swoich prac informując o tym, ile zagrożeń udało mu się wykryć. Trend Micro HouseCall korzysta z internetowej bazy definicji szkodliwych aplikacji, dzięki czemu wyniki jego pracy powinny być zawsze aktualne.

Do zalet programu należy zaliczyć również szybkość jego działania. Cały komputer przeskanujemy stosunkowo szybko, a dodatkowa opcja ograniczenia katalogów do analizy pozwoli jeszcze bardziej skrócić ten proces. Pozwoli to na wczesne wykrycie ewentualnego zagrożenia na naszym komputerze i podjęcie odpowiednich kroków, co wiąże się ze zwiększeniem bezpieczeństwa przechowywanych na dyskach prywatnych danych. Dodatkowym atutem Trend Micro HouseCall jest możliwość wysłania informacji o wykrytym zagrożeniu producentowi aplikacji, który zwiększy jej czujność na podobne ataki u pozostałych użytkowników programu.

W bazie Programosy.pl znajduje się również edycja trial pakietu ochrony internetowej tego samego producenta.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, ale do jego działania konieczne jest połączenie z Internetem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Trend Micro HouseCallTrend Micro HouseCall 8.0
Wersja stabilna
2.01 MB | 2016-02-03

Ilość pobrań: 560 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Trend Micro HouseCall