w
googluj

Computer Time Manager 1.1.0


Computer Time Manager to prosty program, dzięki któremu możliwe jest tworzenie czasowych ram użytkowania komputera danego dnia, z osobna dla każdego z dodanych użytkowników. Może zostać wykorzystany przede wszystkim jako ciekawe narzędzie kontroli rodzicielskiej, pozwalające kontrolować osobie dorosłej godziny, w których jej pociechy korzystają z komputera, a także ograniczać ten czas do wybranej ilości minut. Może to znacznie przyczynić się do zwiększenia zdrowia dzieci często niezdających sobie sprawy z konsekwencji zbyt długiego korzystania z komputera, a nawet wpłynąć na ich bezpieczeństwo, np. podczas przeglądania zasobów Sieci.

Uruchomienie programu poprzedzane jest informacją, która krótko przedstawia zasady działania aplikacji. O ile ręcznie nie dezaktywujemy tej opcji, będzie ona pojawiać się przy każdym kolejnym włączaniu programu, co może okazać się pomocne, jeśli jesteśmy osobami zapominalskimi i podoba nam się ta forma przypominania zasad korzystania z możliwości narzędzia. Pomocne rady znajdują swoje powtórzenie również po właściwym uruchomieniu, wewnątrz interfejsu. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta, a sprowadza się do stworzenia listy użytkowników komputera, a następnie określenia harmonogramu, według którego będą mogli z niego korzystać. Obejmuje on dokładnie podanie ram godzinowych oraz maksymalnej długości spędzonego czasu przed ekranem, włącznie z możliwością zaznaczenia tylko wybranych dni tygodnia, których to dotyczy (np. jedynie weekendów).

Dodatkiem w programie jest możliwość nadpisania niektórych dat ze względu na specjalne okazje (np. więcej czasu przed komputerem z okazji dnia urodzin itp.). Niezależnie od wybranego trybu, zebrane dane pomogą administratorowi (lub rodzicowi) wyciągnąć odpowiednie konsekwencje od pracowników czy dzieci, które nie stosowały się do zadanych ograniczeń.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Computer Time ManagerComputer Time Manager 1.1.0
Wersja stabilna
6.16 MB | 2014-10-30

Ilość pobrań: 419 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (1)
Computer Time Manager
avatararrow
~Maciej | 2016.01.07 01:13
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Badziew. Natychmiast się zawiesza. Nie warto instalować.
Computer Time Manager 1.1.0