w
googluj

ExeWatch 1.33


ExeWatch to niewielki program, który, działając cały czas w tle, informuje użytkownika o nowo pojawiających się na komputerze plikach EXE oraz JAR. Pozwala w ten sposób zwrócić uwagę użytkownika na przykład na wykonywalne pliki, które zapisywane są na dysku komputera niekoniecznie świadomie (i mają związek z szkodliwym oprogramowaniem). Jest to oczywiście tylko jedno z zastosowań, kiedy opisywana aplikacja może się przydać. Co istotne, wszystkie rejestrowane przez nią pliki są zapisywane w historii, dzięki czemu nawet jeśli przeoczymy komunikat o nowo zapisanym pliku EXE lub JAR, do wszystkich informacji mamy później dostęp w formie generowanego na bieżąco tekstowego logu.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, ponieważ poza pierwszym uruchomieniem praktycznie nie wymaga żadnej ingerencji użytkownika w dalsze działanie. Aplikacja na bieżąco analizuje zmiany we wszystkich folderach komputera, informując o wszelkich nowo wykrytych plikach EXE, bądź JAR. Raczej trudno o to, by użytkownik przeoczył powiadomienie generowane przez program; w czterech rogach ekranu wyświetlane są spore, kolorowe prostokąty, a ikona aplikacji na pasku zadań systemu zaczyna migać. Po kliknięciu na niej prawym przyciskiem myszy, wyświetlone zostanie niewielkie menu kontekstowe, z poziomu którego możemy zarówno odczytać informacje o ostatnio zarejestrowanym pliku lub wyświetlić całą historię programu (w tym celu trzeba wybrać odpowiedni program do jej uruchomienia, ale wystarczy do tego zwykły notatnik, ponieważ historia zapisywana jest w pliku tekstowym).

Warto dodać, iż ostatnia aktualizacja aplikacji wyposażyła ją dodatkowo w funkcję autouruchamiania, po aktywacji której nie będziemy już musieli ręcznie aktywować programu po każdym wyłączeniu komputera.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ExeWatchExeWatch 1.33
Wersja stabilna
0.2 MB | 2015-03-16

Ilość pobrań: 335 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ExeWatch