w
googluj

Apps tracker 3.0.3.0


Apps tracker – ciekawy program do śledzenia aktywności użytkownika przy komputerze. Kontroluje uruchamiane aplikacji, w tym szczegóły ich działania, na przykład konkretne uruchamiane dokumenty w edytorze tekstu lub odiwedzane witryny w przeglądarce internetowej. W praktyce jest to ciekawa propozycja monitoringu pracowników lub dzieci, co nie będzie stanowiło problemu, ponieważ program może być zabezpieczony hasłem.

Działanie aplikacji jest niemal automatyczne – wystarczy ją uruchomić, aby działając w tle zaczęła gromadzić dane na temat działających programów. Warto na tym etapie dodać, iż „czas spędzony z daną aplikacją” liczony jest jako czas, kiedy okienko danego programu jest aktywne i na pierwszym planie. Liczniki minimalizowanych programów są pauzowane, co oczywiście poprawnie odzwierciedla faktyczny stan rzeczy. Program umożliwia obserwację wykorzystania aplikacji na bieżąco, na przykład procentowy wykres czasu spędzonego na konkretnych witrynach internetowych. W perspektywie czasu dużo ciekawiej będzie się jednak prezentować zakładka statystyk, która obejmuje nawet kilka dni działania. Wygenerowane w ten sposób wykresy i tabelaryczne podsumowania lepiej zobrazują działania użytkownika, niż próbka pobierana od ostatniego uruchomienia komputera.

Ustawienia programu pozwalają skontrolować kilka interesujących parametrów. Pierwszym, na który warto zwrócić uwagę jest wspomniane już hasło (aplikacja nie zmusza nas do jego utworzenia, więc jeśli jesteśmy tym zainteresowani, należy o to zadbać samodzielnie). Inną ciekawostką jest możliwość włączenia jasnego koloru interfejsu (domyślny jest ciemny i lepiej wpisuje się w ogólną stylistykę najnowszych systemów operacyjnych).

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.5 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Apps trackerApps tracker 3.0.3.0
Wersja stabilna
5.42 MB | 2016-11-04

Ilość pobrań: 618 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 12

Komentarze (0)
Apps tracker