w
googluj

Desktop APM 1.17


Desktop APM (Actions Per Minute) to program do monitorowania aktywności użytkownika przy komputerze, na podstawie analizy na bieżąco ilości wykonywanych przez niego „akcji” na minutę. Jako akcje rozumie się tutaj przyciśnięcia myszą lub klawiszy klawiatury. Badając te dane wejściowe, program stale oblicza poziom aktywności osoby korzystającej z komputera, tworząc przy tym czytelne wykresy oraz tabelaryczne zestawienia, co pozwala lepiej przeanalizować swój wysiłek podczas pracy przed monitorem.

Bardzo ciekawie prezentując się tutaj także dodatkowe moduły, które umożliwią nam zwrócenie uwagi na ciekawe statystyki, które wynikają ze sposobu naszej obsługi komputera. Najciekawszą opcją jest dostępna mapa kliknięć, która działa podobnie do wielu internetowych narzędzi badania ruchu na stronach internetowych. Po aktywacji tej opcji, na ekranie zaznaczane są obszary, w których najczęściej klikaliśmy myszą. Ich wielkość oraz natężenie koloru zależne są od częstotliwości i ilości kliknięć, co daje bardzo czytelny obraz, które elementy pulpitu czy konkretnej aplikacji były przez nas najczęściej wykorzystywane.

Wszystkie zebrane w ten sposób dane mogą korzystnie wpłynąć na późniejsze zaplanowanie pracy przy komputerze (być z programu dowiemy się, iż nasz wysiłek przed monitorem jest bardzo nieregularny w czasie i lepiej byłoby popracować nad jego usystematyzowaniem). Opisywana aplikacja jest również prosta w obsłudze i przez większość czasu znajduje swoje miejsce jedynie na pasku zadań systemu. Przy pierwszym uruchomieniu wyświetlany jest interaktywny tutorial (można z niego zrezygnować), który świetnie oprowadza użytkownika po wszystkich przyciskach interfejsu, za co należą się duże brawa dla twórców.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Desktop APMDesktop APM 1.17
Wersja stabilna
2.42 MB | 2017-02-20

Ilość pobrań: 352 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Desktop APM