w
googluj

SprintWork Distraction Blocker 1.8.3


SprintWork Distraction Blocker to ciekawy program do monitorowania czasu spędzonego przy pracy z komputerem i Internetem. Pomaga poznać dokładne informacje o czasie poświęconym na pracę z konkretnymi programami oraz adresami stron internetowych, prezentując wyniki na bardzo czytelnych wykresach kołowych, których szczegółowość można ustawiać na jeden z czterech poziomów. Pozwoli to dużo lepiej poznać nawyki swoje lub innych użytkowników komputera, by w efekcie zablokować niektóre programy lub dostęp do internetowych witryn, by nie tracić czasu przed monitorem lub ograniczyć dostęp naszych pociech do niepowołanych treści.

W pierwszej fazie, gromadzenia informacji, program jest praktycznie bezobsługowy. Co ciekawe, nie musi nawet zostać uruchomiony, by w tle zbierać informacje o programach oraz adresach internetowych, które odwiedzamy. Uruchomienie aplikacji, które poprzedzone jest koniecznością zweryfikowania hasła dostępu, spowoduje wyświetlenie wykresu kołowego, który prezentować może dane ogólne (czas wykorzystania komputera oraz jego pozostawanie w stanie bezczynności), jak również informacje o stronach internetowych i desktopowych aplikacjach. Dodatkowe ustawienia, które dotyczyć mogą blokowania konkretnych programów czy zezwalania dostępu do wybranych stron internetowych jedynie w wyznaczonych godzinach i dniach tygodnia, osiągalne są z poziomu paska narzędzi w górnej części interfejsu.

Na pochwałę zasługuje instrukcja obsługi, która rzeczowo opisuje proces realizacji sześciu głównych zagadnień, które można zrealizować przy pomocy programu. Jest ilustrowana zrzutami ekranów z aplikacji, co przyśpiesza etap nauki. Niestety dostępna jest jedynie w trybie online.

Uwaga!
Na etapie instalacji konieczne jest utworzenie hasła, które będzie zabezpieczeniem dostępu do programu przez niepowołane osoby. Domyślnie program ogranicza dostęp do niektórych stron internetowych w ramach przykładowo wypełnionej listy blokad. Znajdziemy wśród nich między innymi portale społecznościowe oraz kanał YouTube. Wystarczy wejść w ustawienia aplikacji i wyczyścić listę blokad lub ograniczyć ją jedynie do interesujących nas pozycji.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 15 dni działania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
SprintWork Distraction BlockerSprintWork Distraction Blocker 1.8.3
Wersja stabilna 32-bitowa
4.13 MB | 2017-02-21
SprintWork Distraction Blocker 1.8.3
Wersja stabilna 64-bitowa
4.41 MB | 2017-02-21

Ilość pobrań: 687 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
SprintWork Distraction Blocker