w
googluj
pl

Simple Run Blocker 1.4


Simple Run Blocker to bardzo proste w obsłudze narzędzie, którego zadaniem jest uniemożliwianie użytkownikom uruchamiania poszczególnych aplikacji zainstalowanych na komputerze. Bazuje na zmianie ustawień dostępu nakładanych na poszczególne konta użytkowników. Program nie bazuje na haśle dostępu, wobec czego po odszukaniu aplikacji na dysku i usunięciu z listy blokowanych programów pozycji, którą chcemy uruchomić, będzie to możliwe, ale mimo to Simple Run Blocker stanowi jeden z najszybszych sposobów na zablokowanie dostępu do wybranych programów na przykład przez dzieci czy innych użytkowników komputera.

Łatwość korzystania z narzędzia wynika głównie ze względu na obsługę metody "przeciągnij i upuść", dzięki której na pole okna aplikacji wystarczy przeciągnąć skróty programów z pulpitu, aby automatycznie zostały załadowane ich pełne ścieżki. Kolejnym, a zarazem ostatnim krokiem jest już tylko potwierdzenie wprowadzonych zmian. Od tego momentu, nawet po zamknięciu Simple Run Blockera, wybrane aplikacje nie będą się otwierać, informując o tym użytkownika komunikatem systemowym o odmowie dostępu.

Warto zwrócić uwagę na wbudowany w program dodatek, który pozwala w szybki sposób wskazać nie aplikacje zabronione, ale listę dozwolonych. Po wybraniu tej opcji z paska narzędzi programu, działanie metody drag and drop niejako odwraca się; na okno aplikacji przeciągamy tylko te programy, na których działanie chcemy zezwolić. Wszystkie pozostałe będą automatycznie blokowane.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Simple Run BlockerSimple Run Blocker 1.4
Wersja stabilna
0.42 MB | 2017-12-28

Ilość pobrań: 391 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Simple Run Blocker