w
googluj
pl

TrustPort Tools 17.0.6.7106


W dobie cyfrowych zagrożeń, ochrona ważnych informacji staje się kluczowa dla wielu użytkowników. Na pierwszym froncie walki ze szpiegostwem przemysłowym i innymi sposobami kradzieży danych stoją rozbudowane pakiety zabezpieczające i dobre nawyki użytkownika. Co jednak zrobić, by przechwyconych danych nie dało się odczytać oraz by usunięte dane nie wpadły w niepowołane ręce?

Odpowiedzią jest TrustPort Tools - skuteczna i rozbudowana aplikacja, służąca do zapewniania ochrony wrażliwym danym i zasobom. Program działa na dwa sposoby: solidnie szyfruje informacje które są nam potrzebne, a dane, których chcemy się w bezpieczny sposób pozbyć, bezzwrotnie niszczy i fizycznie usuwa z dysku.

Aplikacja wykorzystuje kilka algorytmów szyfrujących do zabezpieczania dysków. W przejrzystym menedżerze wystarczy wybrać lokację – plik, folder, dysk – którą chcemy zaszyfrować, podać hasło, metodę szyfrowania i stopień ewentualnej kompresji, a TrustPort Tools zajmie się resztą. Wybrane dane otwierane są w trybie dysku wirtualnego, co jeszcze bardziej utrudnia dostęp do nich z zewnątrz.

W programie można ustanowić także zróżnicowane profile dostępu do danych dla różnych użytkowników komputera lub sieci lokalnej, przydzielając im pełen dostęp z możliwością wprowadzania modyfikacji, dostęp w trybie „tylko do odczytu” oraz parę innych kombinacji.

Chcąc pozbyć się danych przy pomocy TrustPort Tools, możemy spać spokojnie. Program oferuje osiem metod kasowania ich, różniących się szybkością procesu oraz jego dokładnością. Dla większości zastosowań spokojnie wystarczy profil domyślny, jednak najbardziej dogłębny – i najpowolniejszy – tryb zapewni najlepszą gwarancję nieodzyskiwalności informacji. W aplikacji znajduje się także „panic button”, odpowiedzialny za szybkie niszczenie uprzednio wybranych danych. Oczywiście należy używać tej funkcji w sposób odpowiedzialny. W programie możliwe jest również czyszczenie komputera z takich danych, jak poufne informacje przeglądarki internetowej, pliki tymczasowe, historia przeglądania czy zawartość kosza.

Wśród komponentów programu znajdziemy również samodzielne narzędzie Portunes, umożliwiające ochronę i synchronizację szczególnie wrażliwych informacji – numerów kont, kodów, haseł, prywatnych notatek etc. – z urządzeniami mobilnymi.

Program TrustPort Tools to idealne rozwiązanie dla firm i użytkowników indywidualnych, chcących zapewnić swoim danym dodatkowe bezpieczeństwo bez konieczności instalowania piramidalnych pakietów.

Ograniczenia!
Funkcjonalność wersji Trial jest ograniczona do 30 dni.

Spolszczenie!
Polska wersja językowa programu wybierana jest automatycznie.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
TrustPort ToolsTrustPort Tools 17.0.6.7106
Wersja stabilna
44.25 MB | 2019-05-03

Ilość pobrań: 370 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
TrustPort Tools