w
googluj
pl

avast! SecureLine VPN 5.2.438


avast! SecureLine VPN to prosty w obsłudze program, który oferuje połączenia w sieci VPN (Virtual Private Network). Połączenia są tunelowane oraz szyfrowane przy użyciu wysokiej klasy algorytmów kryptograficznych. Dzięki VPN hakerzy, reklamodawcy, agencje rządowe (przynajmniej te w mniej rozwiniętych państwach), jak również inne niepowołane osoby, nie będą w stanie odczytać naszych danych po ich przechwyceniu podczas transferu. Program posiada funkcję zwracającą szczególną uwagę na niezabezpieczone sieci Wi-Fi. Oprócz tego, dzięki możliwościom aplikacji, bez problemów obejdziemy ograniczenia regionalne związane z dostępem do rozmaitych treści, np. multimediów strumieniowanych w YouTube, Netflix, Hulu czy Pandorze, które są przeznaczone jedynie dla osób z terenu określonego państwa. Inna korzyść wynikająca z korzystania z VPN programu, to wysoki stopień anonimowości w sieci.

avast! SecureLine VPN, jak sama nazwa wskazuje, został stworzony przez popularną firmę AVAST Software, dobrze prosperującą na rynku bezpieczeństwa IT. Program można zainstalować jako samodzielną aplikację lub uzupełnienie oprogramowania antywirusowego AVAST. Warto dodać, że działa on także na urządzeniach mobilnych z systemem iOS lub Android.

Aplikacja łączy nas z serwerami avast! SecureLine VPN działającymi na terenie poszczególnych państw. Przejmujemy adres IP i dane lokalizacyjne takiego serwera, co pozwala m.in. na obejście blokady regionalnej. Z takimi parametrami łączymy się tunelem VPN z wybraną przez nas witryną. Serwery są dostępne na terenie Stanów Zjednoczonych, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech oraz Singapuru. Program posiada również opcję połączenia z serwerem najbliższym pod względem geograficznym. Jeżeli chodzi o wydajność transferu danych, nie powinniśmy spodziewać się większych opóźnień, chociaż przejęcie IP i lokalizacji wybranego serwera, a także odległość tej maszyny, mają niewielki wpływ na spadek szybkości połączenia. Interfejs aplikacji można wyłączyć, wówczas zostanie on zminimalizowany do ikonki w obszarze powiadomień Windows, która na bieżąco będzie nas informować o wszystkich zdarzeniach związanych z połączeniami, a także pozwoli na zerwanie lub nawiązanie łączności VPN, jak również na ponowne wywołanie głównego okna.

Obsługa programu jest banalnie prosta, wystarczy kliknąć przycisk „Połącz” w głównym okienku, a avast! SecureLine VPN nawiąże kontakt z najbliższym serwerem VPN. Jeżeli mamy taką potrzebę, możemy wybrać serwer ulokowany w którymś z dostępnych państw. W opcjach aplikacji zdecydujemy, czy ma ona oferować połączenie VPN, w trakcie gdy łączymy się z niezabezpieczonym Wi-Fi (np. w kafejce internetowej, bibliotece, na dworcu lub lotnisku itd.). Jest to przydatne zwłaszcza w podróży, gdy laptop, tablet, smartfon czy telefon potrafi nawiązać łączność z taką siecią, zamiast pożądanej przez nas, i doprowadzić do wycieku niezaszyfrowanych danych. Podatność wykorzystują często hakerzy, podstawiając własne punkty dostępu Wi-Fi i przechwytując wrażliwe informacje.

Szata graficzna programu jest elegancka i nowoczesna, jej styl wizualny nawiązuje do innych rozwiązań ochronnych z rodziny avast!. Tak jak wspomniano wyżej, obsługa nie powinna przysporzyć nikomu trudności. Na razie producent nie udostępnia żadnych szczegółowych instrukcji czy porad związanych z aplikacją, jednak na forum AVAST można znaleźć kilka wątków odnoszących się do jej możliwości.

Uwaga!
Program można zainstalować osobno lub dołączyć go do dowolnej wersji oprogramowania antywirusowego avast! (także Free Antivirus). Instrukcja dołączenia jest dostępna na stronie producenta.

Ograniczenia!
Wersja Trial pozwala na korzystanie z aplikacji tylko przez 7 dni. W celu odblokowania wersji próbnej, należy kliknąć w odnośnik aktywujący, dostępny w głównym oknie programu. Pełną wersję programu można nabyć za pośrednictwem witryny producenta.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.6 (15 głosów)

Strefa Download programu
avast! SecureLine VPNavast! SecureLine VPN 5.2.438
Wersja stabilna
19.63 MB | 2019-03-28
przejdź avast! SecureLine VPN dla Android

Ilość pobrań: 2378 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (2)
avast! SecureLine VPN
avatararrow
zubairhussain | 2018.11.22 08:57
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zespołowi programosy, udostępniliście takie niesamowite informacje na temat avast Secureline VPN, Właściwie używam Avast przez 5 do 6 miesięcy i Powodem użycia bezpiecznej linii VPN avast jest

Source: https://www.reviewsdir.com/avast-secureline-vpn-review/
avast! SecureLine VPN 5.0.407
avatararrow
~Mietek z Sandomierza | 2017.01.26 22:35
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bezpłatna wesja Avasta usiłuje wcisnąć ten płatny dodatek użytkownikowi, wywalając na ekranie komputera okienko pop-up. Po kliknięciu w link dostajesz propozycję zakupu z podaniem... danych karty kredytowej. Jak jesteś frajerem to daj chłopakom nie wiadomo skąd dane karty - niech sobie biorą pieniążki, kiedy chcą. Krótko mówiąc program można podciągnąć pod uciążliwy adware. Ja potrzebuję skutecznego antywirusa, a nie kombajnu z tysiącem zbędnych funkcji.
avast! SecureLine VPN 1.0.318.0