w
googluj

AntiSnooper 2.1


AntiSnooper to darmowy, przydatny program, dzięki któremu będziemy w stanie zabezpieczyć nasze poufne dane przed podejrzeniem ich przez niepowołane osoby. Korzystając z komputera w kafejce internetowej, bibliotece, w pracy, na lotnisku czy nawet we własnym domu, często narażamy się na sytuację, w której ktoś może np. zerknąć na akurat wprowadzane przez nas dane uwierzytelniające, podejrzeć zawartość prywatnych dokumentów lub zapoznać się z treścią przeglądanych przez nas witryn czy prowadzonych czatów internetowych itd. AntiSnooper w sprytny sposób eliminuje ten rodzaj zagrożenia - gdy tylko przeniesiemy kursor myszki poza obszar otwartego okna wybranej aplikacji, obraz zawarty w tym oknie zostanie rozmyty albo zamiast niego pojawi się zwykły wygaszacz ekranu.

AntiSnooper jest wstanie obsługiwać okna dowolnych programów. Narzędzie automatycznie wykrywa otwarte okna i wyświetla je w menu Windows Protection, w którym możemy w łatwy sposób włączyć ich ochronę. Opcje menu pozwalają na wstrzymanie lub wznowienie ochrony danego okna, jego podświetlenie, a także ponowne skonfigurowanie zasad bezpieczeństwa. Dostępna jest tutaj również funkcja Mouse Windows Selection, pozwalająca na włączenie ochrony okna za pomocą przeciągnięcia na nie specjalnej ikony przy użyciu myszki. Po zdecydowaniu się na ochronę wybranej aplikacji, zostaje dla niej stworzony osobny profil, który pozwala na bieżącą konfigurację zabezpieczenia. Wszystkimi profilami można bez przeszkód zarządzać w menu Protected Profiles. Program zapamiętuje nasze profile, tak więc po jego ponownym uruchomieniu czy restarcie systemu będą one nadal w pełni skuteczne.

Konfiguracja zabezpieczeń polega na wyborze stopnia rozmycia obrazu albo na zastosowaniu określonego wygaszacza ekranu, który całkowicie zakrywa poufne dane. Możliwa jest także regulacja czasu opóźnienia ochrony, liczonego od przesunięcia kursora myszki poza obszar zabezpieczonego okna. Dodatkowo narzędzie pozwala na wprowadzenie własnej nazwy dla danego profilu. Konfiguracja oferuje również panel podglądu, w którym możemy na bieżąco śledzić zmiany zachodzące w oknie podczas regulacji stopnia rozmycia grafiki. W podglądzie wyświetlane są również wygaszacze ekranu, jeżeli zdecydujemy się na taki sposób ochrony.

Działanie AntiSnooper można w każdej chwili wyłączyć lub ponownie aktywować. Wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszki na ikonce programu, dostępnej w obszarze powiadomień. To samo osiągniemy również poprzez menu kontekstowe ikonki lub główne okno programu. W ustawieniach można ustalić, czy przy minimalizacji okna głównego narzędzie zostanie ukryte w zasobniku systemowym, a także włączyć automatyczne uruchamianie się programu wraz ze startem Windows.

Interfejs graficzny AntiSnooper prezentuje się przyzwoicie pod względem wizualnym. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna i żaden użytkownik nie powinien mieć z nią większych problemów. Twórcy programu nie udostępniają pliku pomocy ani szczegółowych instrukcji, jednak zawsze można zadać pytanie poprzez formularz kontaktowy, dostępny witrynie Bagrify Solutions.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
AntiSnooperAntiSnooper 2.1
Wersja stabilna
11.97 MB | 2014-11-12

Ilość pobrań: 483 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
AntiSnooper