w
googluj

Microsoft Baseline Security Analyzer 2.3


Microsoft Baseline Security Analyzer to przydatne narzędzie, które przeanalizuje nasz system pod kątem brakujących uaktualnień zabezpieczeń oraz plików konfiguracyjnych związanych z ochroną naszego systemu i danych. Pozwala na poszukiwanie ewentualnych braków w systemie, na którym jest zainstalowane ale także w grupie komputerów jednocześnie, kiedy to zakres pracy definiujemy poprzez zadanie zakresu adresów IP komputerów, należących do tej samej domeny.

Przeprowadzane testy zajmują trochę czasu, za to zgromadzone wyniki rekompensują oczekiwanie swoją szczegółowością i jednoczesną czytelnością. Domyślnie przedstawiane są one w formie listy z podziałem na kategorie w porządku malejącego zagrożenia, jakie płynie z dalszego nieaktualizowania danego elementu systemu. Przy każdej wykrytej usterce widnieje odpowiedni klawisz, po użyciu którego otrzymamy informację, w jaki sposób odnaleziona w zabezpieczeniach luka może zostać załatana.

Wygenerowany raport można skopiować do schowka bądź wydrukować a co najważniejsze automatycznie jest on zapisywany i mamy do niego dostęp z poziomu historii analiz w głównym oknie programu. Dzięki temu nawet przypadkowe zamknięcie aplikacji nie będzie wiązało się z koniecznością przeprowadzania kolejnej analizy, która jest stosunkowo czasochłonna. Warto dodać, iż instrukcja programu jest dość rozbudowana i może okazać się przydatna w przypadku problemów z obsługą aplikacji. Opisuje ona także niezbędne komendy do obsługi programu w trybie konsolowym z pominięciem interfejsu graficznego.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft Baseline Security AnalyzerMicrosoft Baseline Security Analyzer 2.3
Wersja stabilna 32-bitowa
1.64 MB | 2014-05-30
Microsoft Baseline Security Analyzer 2.3
Wersja stabilna 64-bitowa
1.73 MB | 2014-05-30

Ilość pobrań: 768 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Microsoft Baseline Security Analyzer