w
googluj

TunnelBear 4.4.2.0


TunnelBear to bardzo prosty w obsłudze program, który oferuje szyfrowane połączenia VPN (tunelowanie) i dzięki temu pozwala na obejście ograniczeń regionalnych, związanych z dostępem do wybranych witryn tylko z terenu określonego państwa, a także zabezpiecza transfer prywatnych danych użytkownika, chroniąc je przed przechwyceniem np. przez hakerów, reklamodawców oraz organy rządów stosujących cenzurę.

W aplikacji możemy „podszyć” się pod serwer TunnelBear, działający w którymś z wybranych państw - na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Niemiec, Japonii lub Francji. Dzięki temu ominiemy blokadę regionalną, nie pozwalającą nam na dostęp do różnych witryn i usług, np. do multimediów strumieniowanych w serwisach YouTube, Netflix, Hulu czy Pandora. Lista krajów, w których umieszczone są serwery projektu, będzie stopniowo rozwijana. W aplikacji można wybrać także opcję połączenia się z najbliższym geograficznie serwerem TunnelBear. Oprócz HTTP, program wspiera korzystanie z kanałów IRC, protokołu FTP, komunikatora Skype, protokołu SSH (port 22) i wielu innych rozwiązań czy aplikacji łączących się z Internetem. Niestety, TunnelBear nie obsługuje protokołu BitTorrent. Prędkość połączenia odpowiada właściwe typowej prędkości naszego łącza, z niewielkimi spadkami, które wynikają z pośrednictwa serwerów projektu oraz z ich odległości geograficznej. Funkcja TPC Override służy do wymuszenia transferu TCP – warto z niej skorzystać, jeżeli nasz dostawca Internetu spowalnia komunikację UDP lub np. używamy niestabilnego WiFi. Co prawda transfer TCP jest zwykle wolniejszy niż UDP, ale za to bardziej niezawodny, zaś w związku z ograniczeniami dostawcy i tak otrzymujemy szybsze połączenie.

Ochrona prywatności polega nie tylko na szyfrowaniu połączeń i ukrywaniu naszej lokacji (przejmujemy IP serwera TunnelBear oraz dane o jego położeniu), ale także na uniemożliwieniu śledzenia naszej aktywności w przeglądarce przez reklamodawców (blokowanie śledzenia kliknięć w przyciski społecznościowe i reklamy, jak również pozostałych funkcji analitycznych oraz skryptów pozyskujących dane użytkowników). W celu zablokowania funkcji śledzących, należy rozwinąć opcję Privacy, dostępną w głównym okienku programu, po czym aktywować opcję Maul Trackers. Aplikacja w przystępny sposób wyświetli informacje o odnalezionych i zablokowanych funkcjach śledzących danej witryny. W wypadku utraty łączności, TunnelBear zatroszczy się o to, by żadne dane nie wyciekły przy próbie ponownego nawiązania połączenia z siecią.

Warto dodać, że program jest rozwiązaniem konsumenckim, w związku z tym raczej nie możemy liczyć na ochronę przed inwigilacją takich agencji, jak np. NSA, jednak istnieją szanse, że TunnelBear będzie w stanie zabezpieczyć swoich użytkowników przed kontrolą i cenzurą danych, jeżeli żyją oni w krajach słabiej rozwiniętych. Twórcy projektu zarzekają się, że żadne dane oraz logi nie są przechowywane na ich serwerach. Główne centrum TunnelBear znajduje się w Kanadzie, w której nie ma prawa zobowiązującego do gromadzenia logów.

Program działa na wielu platformach sprzętowych, wspierane są urządzenia z systemem Windows, Mac OS/Mac OS X, iOS i Android, trwa tworzenie wersji przeznaczonej dla Linuksa. TunnelBear można używać we współpracy z urządzeniami Apple TV, Chromecast oraz Roku. Instrukcje dotyczące odpowiedniej konfiguracji tych urządzeń są dostępne w witrynie producenta.

Interfejs graficzny programu jest nowoczesny, przyjemny dla oka i bardzo oryginalny jak na aplikację tego typu. Obsługa nie powinna przysporzyć żadnych kłopotów nawet mało zaawansowanym użytkownikom. Wystarczy wybrać lokalizację serwera TunnelBear i włączyć tunelowanie oraz ochronę prywatności. W ustawieniach aplikacji możemy zdecydować o uruchamianiu jej wraz ze startem Windows, wyświetlaniu powiadomień, blokowaniu wycieków danych w trakcie aktywacji VPN (również po wystąpieniu utraty łączności sieciowej), a także o zastosowaniu funkcji TCP Override. Producent udostępnia w swojej witrynie szeroki zestaw informacji, porad i instrukcji, tak więc w razie trudności z obsługą czy działaniem programu, łatwo możemy odnaleźć właściwe rozwiązanie problemu.

Program dostępny również w wersji mobilnej Android i iOS.

Uwaga!
Program instaluje wirtualne urządzenie sieciowe w systemie.

Ograniczenia!
Wersja darmowa posiada limit transferu danych - 500 MB na miesiąc. Po umieszczeniu wpisu promującego program na Twitterze, możemy dostać dodatkowy 1GB transferu. Transfer nielimitowany jest dostępny po wykupieniu subskrypcji miesięcznej lub rocznej (TunnelBear Giant albo Grizzly).
W wersji bezpłatnej nie skorzystamy z funkcji IntelliBear, pozwalającej na tworzenie tuneli VPN tylko do wybranych witryn internetowych.

Wymagania!
Aplikacja wymaga założenia konta TunnelBear - albo za pomocą niej samej, albo poprzez witrynę projektu. Przy uruchomieniu programu musimy podać dane uwierzytelniające konta TunnelBear.
Windows XP - program wymaga Service Pack 3.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
TunnelBearTunnelBear 4.4.2.0
Wersja stabilna
131.77 MB | 2021-05-04
przejdź TunnelBear dla Android

Ilość pobrań: 898 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
TunnelBear