w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 125
Wszystkich postów: 904515
Wszystkich tematów: 127588

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6752 dni

Synei Startup Manager 1.62


Synei Startup Manager to przydatny i niewielki program, którego zadaniem jest pomoc w zarządzaniu aplikacjami i procesami, uruchamianymi wraz ze startem systemu Windows.

Po uruchomieniu Synei Startup Manager wyświetlana jest lista wszystkich programów, które obecnie ładowane są wraz z systemem. Przy każdym elemencie, oprócz nazwy, wyświetlana jest także jego ścieżka dostępowa, status i typ klucza w rejestrze. Można ją w prosty sposób zmodyfikować ręcznie, zaznaczając niepożądane elementy i używając przycisku „Disable” lub „Delete”, co spowoduje usunięcie danego programu bądź procesu z autostartu.

Jeśli jednak nie jesteśmy do końca pewni, które procesy są istotne dla systemu, a które jedynie spowalniają go niepotrzebnie i mogą zostać usunięte, z pomocą przychodzi nam narzędzie skanowania, porównujące każdy ze znalezionych elementów autostartu z bazą danych obejmujących ponad 16 tys. elementów i przeznaczając do wyłączenia te z nich, które uznane zostaną za zbędne. Oczywiście wszelkie zmiany i tak muszą ostatecznie zostać zatwierdzone przez nas.

Co więcej, w programie znalazło się także miejsce dla narzędzia, które spowalnia ładowanie wybranych elementów przy starcie systemu, dzięki czemu Windows dysponuje większą ilością zasobów (głównie pamięci RAM). Dopiero po jej zwolnieniu – lub po upływie określonego czasu - zostaną załadowane programy z listy.

Synei Startup Manager dysponuje również narzędziem wykrywającym plany skanowania systemu, automatycznie tworzone przez wiele programów antywirusowych, czyszczących komputer itp. Tego typu plany często spowalniają działanie naszego komputera, uruchamiając w tle zasobożerne skanowanie; możemy pozbyć się zbędnych planów i tym samym poprawić działanie systemu.

Aplikacja Synei Startup Manager to bez wątpienia pożyteczne narzędzie, dzięki któremu zoptymalizujemy rozruch systemu i jego działanie. Należy jednak pamiętać, by nie zdawać się w 100% na rekomendacje programu i, w razie jakichkolwiek wątpliwości, samodzielnie analizować przydatność poszczególnych procesów.

Uwaga!
Aplikacja występuje również w wersji przenośnej, dostępnej do pobrania tutaj.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Synei Startup ManagerSynei Startup Manager 1.62
Wersja stabilna
2.28 MB | 2014-08-20

Ilość pobrań: 157 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Synei Startup Manager