w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 229
Wszystkich postów: 904370
Wszystkich tematów: 127546

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6572 dni

SlimComputer 1.3.30878


SlimComputer to program do usuwania niepotrzebnych aplikacji, pasków narzędziowych i pozycji uruchamianych automatycznie z systemem operacyjnym. Aplikacja przeprowadza proces skanowania, wykrywający zbędne oprogramowanie. Następnie można usunąć wybrane pozycje i stworzyć ich kopię zapasową. Przeprowadzenie tego typu operacji może skutkować nie tylko zwiększeniem prędkości działania komputera, ale również poprawieniem bezpieczeństwa i ogólnie pojętej wygody użytkowania.

Skanowanie sprowadza się do naciśnięcia przycisku "Run Scan" i odczekania kilkudziesięciu sekund. Uwagę zwracają natomiast dodatkowe funkcjonalności. Użytkownik może przejrzeć uruchamiane wraz ze startem systemu programy i usługi. Czytelna lista, pozwala na zorientowanie się w pozycjach wartych weryfikacji. Obejmuje ona takie informacje jak: ocena społeczności, wyniki skanowania w popularnych silnikach antywirusowych, poziom bezpieczeństwa, lokalizacja na dysku. Oprogramowanie znajdujące się na komputerze można również ocenić i skomentować. SlimComputer posiada ponadto funkcję deinstalacji oprogramowania oraz niektórych uaktualnień Windows.

Wśród kolejnych wartych uwagi modułów znajdują się prosty terminarz oraz panel pozwalający na dostęp do najczęściej używanych narzędzi systemowych (informacje o sprzęcie, menadżer dysku twardego, defragmentacja, zarządzanie kontami użytkowników, Windows Update i inne). Aplikacja posiada wbudowany mechanizm automatycznych aktualizacji bazy zagrożeń oraz opcjonalną możliwość założenia własnego konta, pozwalającego na ocenianie oprogramowania i weryfikowanie ocen innych użytkowników.

Program SlimComputer jest całkowicie darmowy, rozpowszechniany na zasadach licencji freeware. Co niezwykle istotne, posiada rozbudowaną dokumentację, obejmującą przyzwoicie napisany plik pomocy, poradniki wideo i FAQ. Wspomniane materiały znajdują się na witrynie producenta, można również z nich skorzystać naciskając na przycisk "Help" w aplikacji. Interfejs programu dostępny jest w angielskiej wersji językowej.

Uwaga!
Instalacja programu odbywa się w trybie online.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
SlimComputerSlimComputer 1.3.30878
Wersja stabilna
0.63 MB | 2013-07-11

Ilość pobrań: 2195 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (2)
SlimComputer
avatararrow
~andrzejjajko | 2012.01.08 16:22
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Fajny i ciekawy programik tylko szkoda że nie jest po polsku
avatararrow
~Radek | 2011.07.03 20:14
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie wydaje mi się żeby był skuteczniejszy od REVO.