w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 127
Wszystkich postów: 904175
Wszystkich tematów: 127464

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6441 dni

SHIcon 1.3.0.0


SHIcon to bardzo prosty program do ukrywania ikon pulpitu. Pozwala za jednym naciśnięciem ikonki ukryć wszystkie ikony aplikacji, skróty oraz foldery, które znajdują się na pulpicie komputera, a następnie po ponownym kliknięciu (ikonka aplikacji jest nie jest ukrywana), wyświetlić je ponownie. Tak proste działanie czyni program dostępnym dla każdej grupy odbiorców, również tych zupełnie początkujących użytkowników komputera. Jest ciekawym rozwiązaniem, jeśli z jednej strony ktoś preferuje szybki dostęp do wielu programów z poziomu pulpitu, ale z drugiej podczas pracy z konkretną aplikacją preferuje czysty i nierozpraszający widok tapety.

Po pierwszym uruchomieniu programu, jego skrót zostanie automatycznie dodany do pulpitu, dzięki czemu wykorzystanie programu będzie bardzo łatwe. W istocie, wystarczy jedynie dwukrotne kliknięcie na ikonce, by ukryć ikony z pulpitu oraz kolejne, by z powrotem je pokazać. Niestety podczas tej operacji nie jest zapamiętywany układ ikon i są one układane w sposób automatyczny (w kolejnych kolumnach od lewej strony). Z pewnością będzie to spora wada dla osób, które preferuję ręczne układanie ikonek na ekranie, ponieważ po każdej operacji ich ukrywania i ponownego ujawniania, konieczne będzie ręczne układanie zawartości pulpitu.

Należy również zauważyć, iż ukrywaniu nie podlegają systemowe ikony, które wyświetlamy poprzez ustawienia panelu sterowania (a nie jako ręcznie utworzone skróty). W praktyce będzie to więc przede wszystkim ikona Mojego Komputera. Warto dodać, iż program jest bardzo leciutki i jego wykorzystanie nie będzie stanowiło żadnego wyzwania dla nawet bardzo mało wydajnego sprzętu; warto spróbować i zaprowadzić porządek na swoim pulpicie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
SHIconSHIcon 1.3.0.0
Wersja stabilna
0.13 MB | 2015-02-20

Ilość pobrań: 87 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
SHIcon