w
googluj

REXPaint 1.03


REXPaint to program do malowania z wykorzystaniem nietypowej techniki, bazującej na znakach ASCII. Chodzi tu o możliwość tworzenia rozpikselowanych obrazów, gdzie pojedynczym „pikselem” jest dowolny znak z tablicy ASCII (a więc w praktyce dowolna drukowana litera, cyfra lub symbol) w wybranym kolorze. Dostępne jest rysowanie całkowicie odręczne, generowanie podstawowych kształtów, takich jak prostokąt lub owal oraz możliwość wpisywania tekstu (o wysokości czcionki równej jednemu umownemu „pikselowi”).

Aplikacja jest bardzo przyjazna w obsłudze. Wszystkie elementy kontrolne umieszczone zostały z lewej strony. Tekstowe opcje zostały utrzymane w konwencji artystycznej całej aplikacji, a więc napisane są w takim samym stylu, jak samodzielnie możemy to zrobić w obszarze roboczym. Podczas tworzenia obrazu możliwe jest wyświetlenie znaczników, które ułatwią zachowanie proporcji (pokazywane są symbole „+” ze stałym rozmieszczeniem, tworząc niewielkie pola, a tym samym punkty odniesienia). Aby narysować pierwsze kształty, wystarczy z lewej strony wybrać odpowiedni znak i kolor, a następnie przystąpić do nanoszenia wzoru przy użyciu myszy.

Podczas edycji do naszej dyspozycji oddane zostały takie udogodnienia jak obsługa warstw, powiększanie, podgląd efektów przed ich zastosowaniem, pełna paleta barw RGB/HSV oraz możliwość nieograniczonej liczby „cofnięć” oraz „powtórzeń” wykonanych czynności. Gotowe obrazy domyślnie eksportowane są do formatu PNG, ale możliwy jest także zapis w TXT, CSV, XML, XPM oraz BBCode.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
REXPaintREXPaint 1.03
Wersja stabilna
0.74 MB | 2017-01-05

Ilość pobrań: 123 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
REXPaint